Edison Festival: Gmina Tarnowo Podgórne partnerem

Jubileuszowy bal z okazji pięciolecia Edison Festival. Tak w jednym zdaniu można opisać tegoroczną edycję festiwalu, który 7 i 8 lipca ponownie zawita nad Jezioro Kierskie w podpoznańskim Baranowie w Gminie Tarnowo Podgórne. Na dwóch scenach, skąpanych w promieniach słońca i osłoniętych cieniem drzew, odbędzie się 16 koncertów.

Czas zaplanować weekendowe, lipcowe spotkanie z najlepszą polską muzyką na terenie Best Western Hotel Edison! Do dwudniowej zabawy w rytm gitarowego grania, przy dźwiękach soulu i R&B, przyjemnego dla ucha popu i hip-hopu w najlepszym wydaniu zaprasza plejada polskich artystów. Ich szeregi zasilił właśnie Ralph Kaminski, który 8 lipca zaprezentuje odświeżoną, letnią odsłonę Balu u Rafała. Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i reżyser teledysków tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny, którą doceniła cała Polska. Jego albumy okupują listy popularności, a piosenki nie znikają z radiowych anten. Jubileuszowy bal z okazji pięciolecia Edison Festival będzie naprawdę wyjątkowy!

Oprócz Ralpha Kaminskiego na dwóch edisonowych scenach będzie można posłuchać projektu specjalnego Ciao Bambino! powstałego z myślą o tegorocznej edycji, będącego połączeniem muzyki zespołu Bitamina i Vito Bambino, artystów, którzy zagrali na Edison Festival 2019 i 2022, a teraz wracają, bo nie wyobrażają sobie letniego sezonu festiwalowego bez koncertu nad Jeziorem Kierskim.

O najlepszą jubileuszową zabawę, wspólne śpiewanie i tańce zadbają również artyści i artystki ogłoszeni w ciągu ostatnich miesięcy. W tym roku na Edison Festival wystąpi legendarny zespół Voo Voo, który powrócił z albumem Premiera, nagranym na setkę i pokazującym, że cały czas jest w doskonałej formie. Anita Lipnicka, artystka z jednym z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów lat 90., mająca na koncie liczne przeboje, które wpisały się na kartach historii polskiej muzyki, oraz IGO, jeden z najwyrazistszych męskich głosów w Polsce, który popularność zyskał w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo oraz z rockowym zespołem Clock Machine. W 2022 roku zadebiutował solo albumem zatytułowanym Igo z przebojowym singlem Helena. Przeboje usłyszymy również podczas koncertu Grubsona, jednego z najpopularniejszych polskich raperów, oraz Sorry Boys, którzy regularnie goszczą na listach przebojów.

Gitarowych brzmień z dobrymi tekstami piosenek dostarczy duet Smolik // Kev Fox oraz wciąż świętująca osiemnastkę grupa Muchy. Rytmu będą im dotrzymywać muzycy The Cassino, indierockowego tria, a na wycieczkę do dźwięków lat 90. i początku 2000. już teraz zaprasza ARS LATRANS Orchestra, autorski projekt stworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS interdyscyplinarny festiwal sztuki.

Na festiwalu będzie też można posłuchać liryczno-marzycielskiego Mikromusic, których inspirowane słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką utwory idealnie wpasują się w sielską atmosferę festiwalu, oraz jucho, założycielki, autorki tekstów i muzyki formacji Domowe Melodie. Artystka zaprezentuje nowe, do tej pory niepublikowane utwory z nadchodzącej płyty, przeplatane kompozycjami z repertuaru Domowych Melodii. Oprócz nich usłyszymy IGNACEGO, którego wokal intryguje i zachwyca, a wydany w ubiegłym roku singiel Czekam na znak otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyk.

Dwa festiwalowe dni będą też okazją do posłuchania połączenia bluesa, soulu i alternatywnego popu. Dostarczy ich Paula Roma, która w ubiegłym roku wydała pierwszy studyjny album, Cholerne pragnienie, efekt współpracy z Jurkiem Zagórskim. Z albumu pochodzą single Cześć, tu złość oraz Przez przypadki nagrane wspólnie z Rosalie. Artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie R&B także wystąpi na Edison Festival. W tym roku zachwyca singlami z albumu Motherlode, który ukaże się już w maju.

Zapraszamy do Gminy Tarnowo Podgórne. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek i relaks. Program Edison Festival to nie tylko doskonałe koncerty, lecz także liczne dodatkowe aktywności. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, food courtu, niespodzianek i okazji do powspominania ubiegłych edycji festiwalu.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie, a w tym roku również Gmina Tarnowo Podgórne. Sponsorem jest Grupa Cichy-Zasada. Patronami medialnymi wydarzenia są Meloradio, „Głos Wielkopolski”,  Freshmag, epoznan.pl i WTK.  

Harmonogram koncertów:  

7 lipca – ARS LATRANS Orchestra, Grubson, IGO, IGNACY, Muchy, Rosalie., Ciao Bambino! (projekt specjalny Vito Bambino i Bitaminy), Voo Voo 

8 lipca – Anita Lipnicka, jucho, Mikromusic, Paula Roma, Ralph Kaminski, Sorry Boys, Smolik // Kev Fox, The Cassino

Masz Kartę Mieszkańca? Kupisz bilet z 10% zniżką

  • Wartość rabatu na podstawie nr karty mieszkańca: -10% od aktualnej puli
  • Rabat obowiązuje wyłącznie na karnety (normalne i ulgowe). Na bilety jednodniowe rabat nie przysługuje.
  • Jeden kod upoważnia do zamówienia maksymalnie 2 karnetów z rabatem (niezależnie czy ulgowe, czy normalne – maksymalnie 2 szt.)
  • Z rabatu można skorzystać pod adresem: https://www.eventim.pl/mieszkancygminy
  • Nr karty wpisujemy w pole „kod promocyjny” pod promocją „Mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne