Drzwi Otwarte online w Liceum w Tarnowie Podgórnym!

Pandemia Covid-19 nadal trwa, jednak życie toczy się dalej – już niedługo ósmoklasiści podejdą do pierwszego ważnego egzaminu, a następnie – wspólnie z rodzicami – podejmą decyzję dotyczącą wyboru nowej szkoły. Decyzję niezwykle istotną, gdyż to właśnie szkoła średnia jest pewnego rodzaju trampoliną do kolejnego etapu życia – zwykle studiów wyższych. Dobrze zdana matura to przepustka umożliwiająca wstęp na dowolną uczelnię i spełnienie marzeń w zakresie kariery zawodowej. Dlatego właśnie zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców do naszego Liceum.

W roku szkolnym 2021/2022 proponujemy naukę w trzech klasach:

  • Klasa 1 A – profil językowo-prawniczy (przedmioty rozszerzone: język angielski,  język polski, historia)
  • Klasa 1 B – profil politechniczny (przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski)
  • Klasa 1 C – profil medyczno-przyrodniczy (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski)

Rodzicu ósmoklasisty! Ósmoklasisto! Przed Wami ważny wybór – z pewnością warto rozważyć ofertę naszego Liceum.

Dlaczego?

Dobrze uczymy – robimy to już od dwudziestu lat. Cechuje nas wysoka zdawalność matur, a większość naszych absolwentów kontynuowało lub kontynuuje naukę na studiach wyższych.

Mamy ciekawą ofertę – proponujemy różnorodne profile, wiele kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych oraz udział w projektach. Każda nasza klasa jest objęta patronatem uczelni wyższych na mocy podpisanych umów o współpracy.

Jesteśmy blisko – czy na pewno warto spędzać codziennie dwie lub więcej godzin, dojeżdżając do Poznania do szkoły? Może lepiej skorzystać z lokalnej szkoły – nie ustępujemy poziomem wielu poznańskim ogólniakom.

Mamy wspaniałą atmosferę – jesteśmy małą szkołą i to nasz ogromny atut. Znamy się wszyscy (i lubimy), co pozwala otoczyć większą opieką młodego człowieka. Mamy także „przyjazny” plan lekcji, umożliwiający uczniom udział w zajęciach rozwijających ich pasje.

… powodów jest jeszcze wiele…

 

Chcesz je poznać? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Drzwi Otwarte online, które odbędą się 4 maja 2021 roku o godz. 18.30 na profilu Facebooka naszego Liceum. W spotkaniu weźmie udział Dyrekcja Szkoły, część grona pedagogicznego i nasi uczniowie. Wejdź na nasz profil, posłuchaj o ofercie Liceum, poznaj nauczycieli i uczniów. To również okazja, aby z nami porozmawiać, zadać pytania, rozwiać wątpliwości. Czy warto? Oczywiście, że warto! Czekamy na Was!