Dołącz do kół i zespołów Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM

Trwają nabory do kół i zespołów działających w Gminnym Ośrodku Kultury SEZAM oraz na zajęcia dodatkowe odbywające się w placówkach GOK SEZAM. W jakich zajęciach warto wziąć udział? Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie naszej instytucji.

MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA GMINY TARNOWO PODGÓRNE 

Tu możesz nauczyć się grać na takich instrumentach jak: flet, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia, tenor, puzon, tuba i instrumentach perkusyjnych, a potem koncertować nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. 

KOŁO ŚPIEWU IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO 

Chór ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, opracowania melodii ludowych polskich oraz innych narodów, utwory różnych stylów i okresów muzycznych, muzykę sakralną, w tym także kolędy, pieśni współczesne, okolicznościowe, biesiadne oraz popularne tematy filmowe. 

TEATR TAŃCA SORTOWNIA, SZKÓŁKA TEATRU TAŃCA SORTOWNIA 

Teatr Tańca Sortownia zaprasza na zajęcia tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności taneczne i poznać nowe techniki, takie jak street dance, experimental, taniec współczesny, jazz, hip hop, a także podstawy tańca klasycznego. Natomiast do Szkółki Tańca Nowoczesnego TTS zapraszamy tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. 

STUDIO PIOSENKI 

Studio Piosenki integruje dzieci i młodzież śpiewającą z gminy Tarnowo Podgórne wokół pracy nad emisją głosu, kształceniem słuchu, interpretacją piosenek. 

GRUPA TEATRALNA „SENIORITKI” 

Senioritki to grupa teatralna kobiet, która nie wyklucza jednak, by jej szeregi zasilili również mężczyźni. Na zajęciach można rozwijać umiejętności aktorskie i wokalne. 

DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA LUDOWEGO MODRAKI 

Dzieci, które lubią tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach zapraszamy do DZPiTL „Modraki”.

MAŻORETKI 

Grupa choreograficzna zaprasza dziewczynki do udziału w zajęciach. Układy taneczne z pomponami, mażoretkami i wstęgami, wykonuje się do utworów klasycznych i marszowych, jak i współczesnych tanecznych. Mażoretki, z sukcesami, biorą udział w konkursach i przeglądach w całej Polsce. 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA LUSOWIACY 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników folkloru do Lusowiaków! Zespół w swoim repertuarze ma pełną gamę tańców regionalnych, narodowych i wiele pieśni. Podczas zajęć doskonalimy swoje umiejętności taneczne i wokalne a to wszystko w przyjaznej atmosferze. Przyjdź do nas i przekonaj się jak miłą odskocznią jest kultywowanie tradycji. 

GRUPA TEATRALNA ZAMIAST 

Aktorzy grupy to młodzi, nietuzinkowi ludzie, których łączy pasja teatralna. Zapraszamy wszystkich kochających teatr – i tych z doświadczeniem scenicznym, i tych bez scenicznych debiutów. 

TEATR W KAŻDEJ WIOSCE 

Zajęcia: Batorowo (Michał Kokorzycki), Baranowo (Izabela Buksa), Ceradz Kościelny (Alicja Piasecka), Jankowice (Weronika Świt), Kokoszczyn (Maciej Woźniak), Lusowo (Mariola Ryl-Krystianowska), Lusówko (Ada Rogoża), Przeźmierowo (Justyna Dolatowska-Wolny), Rumianek (Grzegorz Babicz), Sady (Arek Kos), Sierosław (Joanna Witczak), Tarnowo Podgórne (Anna Dzięcioł), Wysogotowo (Izabela Buksa) 

Od września rusza projekt Teatr w Każdej Wiosce, na który składa się 13 grup teatralnych. Swoją teatralną przygodę realizuje ponad setka dzieci. Spotykają się raz w tygodniu na próbach, by pracować nad spektaklami, które zaprezentują podczas finału na zakończenie sezonu. 

GRUPA TEATRALNA „NOVI” 

Osoby zainteresowane teatrem zapraszamy do grupy teatralnej Novi. Tutaj będą mogły rozwijać swoje aktorskie talenty. 

GRUPA TEATRALNA TEATRAMA 

Młodzież, która chce rozpocząć przygodę teatralną, zapraszamy na zajęcia grupy TeatRama. 

KOŁO PLASTYCZNE Z ELEMENTAMI CERAMIKI DLA DOROSŁYCH 

W twórczej i przyjaznej atmosferze pod okiem instruktora uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami malarstwa – (akwarela, akryl, olej), rysunku, pasteli (suche i olejne), techniką linorytu. Poznają podstawy ceramiki -lepienie z gliny oraz szkliwienie własnoręcznie wykonanego dzieła. Na takich warsztatach ceramicznych możecie zrealizować swoje pomysły na gliniane naczynia bądź rzeźby. Indywidualne podejście do każdego uczestnika, uwzględniające predyspozycje i wiek, zapewnia komfort i sprzyja twórczej pracy. 

KOŁO PLASTYCZNE DLA DZIECI 

Zajęcia te ukierunkowane są na rozwój zdolności artystycznych i manualnych małych uczestników. Kreatywne, twórcze zajęcia umożliwiające zapoznanie uczestników z różnorodnymi narzędziami plastycznymi w ramach całego wachlarza proponowanych technik. Oprócz przyjemności i dobrej zabawy, którą bez wątpienia zapewniają dziecku zajęcia plastyczne, celem zajęć jest wykształcenie wśród uczestników myślenia kreatywnego, uwrażliwienie na piękno oraz odkrywanie nowych pasji i zainteresowań. 

MALARSTWO DLA DOROSŁYCH 

Program adresowany do osób na różnym poziomie zaawansowania. Uczestnicy zapoznają się z głównymi zasadami rysunku, które są drogą do malarstwa. Punktem wyjścia będzie studium martwej natury a w dalszej perspektywie studium postaci. Podczas zajęć zapoznamy się z barwami podstawowymi, sposobem ich mieszania oraz z zasadami konstrukcji i kompozycji. Nauczymy się podstaw perspektywy i postrzegania formy. 

KOŁO PLASTYCZNE DLA DOROSŁYCH 

Na zajęciach plastycznych uczestnicy poznają różne techniki zdobienia przedmiotów m.in. decoupage – wycinanie, klejenie i lakierowanie z zastosowaniem najnowszych produktów rozpuszczalnych w wodzie, papierowych serwetek i papierów różnego rodzaju, ponadto technikę mix-media oraz scrapbooking. Zajęcia urozmaicone będą techniką linorytu i innymi technikami plastycznymi. 

PRACOWNIA TKANINY ARTYSTYCZNEJ 

Wolne miejsca dla osób początkujących. 

KOŁO DZIENNIKARSKIE 

Koło dziennikarskie przygotowuje kolejne wydania TarNowej Kultury. Pasjonatów dziennikarstwa, ale i tych, którzy chcą nauczyć się pisania informacji, artykułów lub przeprowadzania wywiadów zapraszamy do współtworzenia naszego comiesięcznego informatora. Do współpracy zapraszamy także fotoreporterów. 

Kontakt: w.magda@goksezam.pl 61 8959295 

KOŁO FOTOGRAFICZNE 

Zapraszamy wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania oraz to czy fotografujesz telefonem, lustrzanką cyfrową czy analogiem. Jeżeli jesteś zainteresowany rozwijaniem swoich umiejętności fotograficznych, dzieleniem się swoim doświadczeniem fotograficznym, nauką fotografii poprzez spotkania, rozmowy, plenery, wystawy fotograficzne, to serdecznie zapraszamy na zajęcia.

 ZAJĘCIA TANECZNE 30+

Instruktor Teatru Tańca Sortownia zaprasza tych, którzy chcą odpocząć od całotygodniowego zgiełku i uczyć się tańca. Nie mają znaczenia dotychczasowe umiejętności, zajęcia są zróżnicowane i obejmują wiele technik tanecznych.

FIGLARNIA

Figlarnia prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych.

OGNISKO MUZYCZNE

keyboard, pianino, akordeon, gitara

STUDIO TAŃCA DBST 

Zajęcia ogólnorozwojowo-akrobatyczne/układy akrodance. 

BRICKS4KIDZ

Robotyka dla Juniora – Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, dzieci zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie.