Daj drugie życie swojej świątecznej choince w Gminie Tarnowo Podgórne

Zapraszamy do akcji Daj drugie życie swojej świątecznej choince z Tarnowskimi Termami

Jesteś chętny?

  • możesz zostawić swoją choinkę w donicy pod wejściem głównym Tarnowskich Term od poniedziałku 11.01.21 do piątku 15.01.21. Możesz zostawić karteczkę z imieniem- drzewko otrzyma tabliczkę dzięki temu nie będzie anonimowe!
  • chcesz sam posadzić swoją choinkę – zapraszamy 16.01.21 od 9:00 do 12:00 – wejście bramka przy plaży
  • choinki sadzimy na terenie za plażą Tarnowskich Term
  • pamiętajcie, że choinka musi być w donicy z korzeniami, aby można było ją zasadzić
  • obiecujemy, że zajmiemy się nimi troskliwie

Świąteczne choinki na polu golfowym Blac Water Links

Pole golfowe Black Water Links w naszej gminie rośnie w oczach. Już od września przy ul. Szkolnej w Rumianku (vis-à-vis punktu PSZOK) po jednej strony można codziennie zobaczyć ćwiczących golfistów (nie tylko z Poznania, ale także całej Wielkopolski). Z drugiej stronie jeżdżący ciężki sprzęt, koparki i spychacze uwijają się przed mrozami kontynuując prace ziemne, m.in. instalując systemy nawadniające i odwadniające na polu golfowym klasy mistrzowskiej, czyli 18-dołkowej arenie zmagań, która ma zostać oddana zgodnie z harmonogramem na wiosnę 2022. Ale jak mówi inwestor Andrzej Wentland:

Klub Czarna Woda to nie tylko maszyny, budynki i ładnie ukształtowana ziemia, to przede wszystkim ludzie. Powstało stowarzyszenie Black Water Links Golf Club, które liczy w tej chwili już prawie 180 członków, a kolejnych 40 osób chce dołączyć od stycznia. Chcemy, by nie tylko przyjeżdżali do nas z powodu aktywności czy miłości do golfa, chcemy żeby czuli się częścią czegoś naprawdę wyjątkowego, wielkiej golfowej rodziny. Klimat na polu golfowym jest dla nas najważniejszy.

W ramach tej afiliacyjnej polityki klub golfowy przedstawił w ostatnich dniach w swoich mediach społecznościowych akcję „Świąteczne przytulisko” której zasady są banalnie proste: – Jeśli kupiliście na święta świerk srebrzysty albo świerk tradycyjny (albo inne drzewko) w doniczce, to po świętach nie wyrzucacie go na śmietnik, tylko przekażcie nam do Black Water Links (ul. Szkolna Rumianek). „Przytulimy” każdą choinkę i przesadzimy ją na polu. Wspólnymi siłami zbudujemy jeszcze piękniejszą, zieloną 18tkę zachowując jednocześnie ekologiczny kierunek całej naszej inwestycji, czyli to co jest dla nas kluczowe i najważniejsze. Cieszymy się na myśl, że możecie nas wesprzeć w tej materii. Będziecie mieli także piękną pamiątkę, bo każde drzewko będzie miało stosowną blaszkę/plakietkę/inny znacznik z nazwiskiem darczyńcy.

Jak mówi dyrektor zarządzający BWL Waldemar Rumiński pomysł na ten wspólny z członkami projekt jest związany z ich generalnym podejściem do ochrony środowiska:

Od samego początku ekologia wytycza nam kierunek w trakcie trwania budowy. I mam na myśli nie tylko bezpośredni i nieograniczony dostęp do szarej wody z oddalonej o jeden kilometr od nowoczesnej oczyszczalni ścieków Tarnowskiej Gospodarki Komunalnej, której bliskość był jednym z głównych powodów umiejscowienia pola właśnie w tej konkretnej lokalizacji, ale także chęć bycia samowystarczalnym dzięki własnej 10-hektarowej farmie fotowoltaicznej, której realizacje już planujemy. Każde pole golfowe jest zielone ale my jesteśmy po prostu zieloni na wskroś.

Inwestor zachęca zatem, aby mieszkańcy Tarnowa Podgórnego i okolic dołączyli do akcji i przekazali drzewko, zarówno po świętach, ale także i teraz przed świętami jeśli chcą dołożyć zieloną cegiełkę i stać się „cichymi” współtwórcami tego ambitnego projektu.