Czujnik jakości powietrza od Fundacji Allegro All For Planet

Fundacja Allegro All For Planet przekazała mieszkańcom Tarnowa Podgórnego czujnik jakości powietrza. Urządzenie jest nagrodą przyznaną za aktywny udział mieszkańców w akcji Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Mieszkańcy Gminy pokonując na rowerze łączny dystans 38 651 km, uplasowali Tarnowo Podgórne wśród 50 miast, które przejechały najwięcej kilometrów, a w nagrodę otrzymały czujnik smogu.

Fundacja Allegro All For Planet ufundowała dla mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne czujnik jakości powietrza. Jest to nagroda przyznana w ramach kampanii Kręć Kilometry, która poprzez zachęcenie do jazdy na rowerze promuje zrównoważony transport i ekologiczne postawy.

W ramach kampanii Kręć Kilometry – organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet – wyłoniono 50 miast, których mieszkańcy przejechali na rowerze najwięcej kilometrów. Gmina Tarnowo Podgórne z imponującym wynikiem 38 651 km zajęła 20. miejsce w rankingu i tym samym, otrzymała czujnik smogu.

Kampania Kręć Kilometry reprezentuje wszystkie wartości, które są priorytetowe dla Allegro. Wspiera lokalne społeczności, promuje zrównoważony rozwój miast i ekologiczną gospodarkę. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy Tarnowa Podgórnego tak aktywnie zaangażowali się w naszą akcję i tym samym pokazali, że troska o środowisko jest im bardzo bliska. Mam nadzieję, że czujnik jakości powietrza, który przekazujemy mieszkańcom gminy będzie symbolem ich proekologicznej postawy, a jednocześnie motywacją do podejmowania kolejnych, zielonych działań  – powiedziała Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability Allegro i członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Czujnik smogu ufundowany przez Fundację Allegro All For Planet zostanie zamontowany na budynku Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne. Już wkrótce aktualny stan powietrza w mieście będzie można sprawdzić dzięki takim aplikacjom mobilnym, jak: LookO2, Kanarek, Zanieczyszczenie Powietrza, Smog Polska oraz na dedykowanej stronie internetowej.