Czas podsumować Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2021

Za nami pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2021! Wyjątkowe święto muzyki w Pałacu Jankowice przyciągnęło do naszej Gminy przede wszystkim najlepszych wokalistów z całej Polski, ale także festiwalowiczów, którzy przed dwa dni licznie zasiedli na widowni, aby podziwiać uczestników rywalizujących na jednej scenie, oraz zaproszone gwiazdy – Hannę Banaszak oraz Sławka Uniatowskiego.

Jestem przekonana, że to święto na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w Gminie Tarnowo Podgórne. Dziś myślimy już nad artystą, któremu poświęcimy kolejną edycję festiwalu piosenki – komentuje Monika Rutkowska, Dyrektor Pałacu Jankowice.

Przypomnijmy, że na zaproszenie do wzięcia udziału w naszym festiwalu odpowiedziało aż 97 wokalistów, spośród których komisja zakwalifikowała do udziału w imprezie dwudziestu uczestników, którzy przy akompaniamencie zespołu jazzowego grającego na żywo zaprezentowali po dwa utwory, w tym jeden z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Wszystko dopięte na ostatni guzik to efekt współpracy pracowników Pałacu Jankowice, Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne oraz osób zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego święta. Dziś można powiedzieć, że nam się udało. Najlepszym tego dowodem są opinie uczestników, zarówno wokalistów, ich osób towarzyszących, jak również publiczności, która wypełniła miejsca siedzące w całym Pałacu Jankowice – dodaje Jakub Zachciał z Biura Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne.

Podczas przesłuchań konkursowych uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Prof. dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant – kierownik katedry instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Ewa Gajewska-Kiepura – pedagog, a przede wszystkim specjalista w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych, Janusz Szrom – muzyk, wybitny wokalista jazzowy, pedagog, wielokrotny Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika JAZZ FORUM, kompozytor, aranżer.

Po sobotnich przesłuchaniach konkursowych przyszedł czas na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych od Koncertu Galowego I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne. Ci zaprezentowali się szerszej publiczności w niedzielę (29 sierpnia) śpiewając utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Kto został laureatem?

GRAND PRIX – Julia Mróz
I miejsce – Klaudia Hejman
II miejsce – Natalia Kawszyn
III miejsce – Jakub Herfort
wyróżnienie – Szymon Rzeszowski
wyróżnienie – Karolina Karpińska
wyróżnienie – Szymon Piątkowski
wyróżnienie – Justyna Sitarek
wyróżnienie oraz nagroda specjalna Dyrektora Pałacu Jankowice – Gabriela Kurzac
wyróżnienie – Nina Larek

O co walczyli nasi uczestnicy?

Laureaci pierwszej edycji festiwalu w Pałacu Jankowice otrzymali unikatowe statuetki wykonane przez jednego z poznańskich artystów, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe. GRAND PRIX: nagroda 2000,00 zł, I miejsce: nagroda 1500,00 zł, II miejsce: 1000,00 zł, III miejsce: 500,00 zł.