Certyfikat Srebrny „Profesjonalny UTW” w Tarnowie Podgórnym

W imieniu Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym z ogromną radością informujemy, że starania w sprawie uzyskania certyfikatu srebrnego „Profesjonalny UTW” zostały uwieńczone sukcesem. Na warsztatach „Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniora” w Podegrodziu czerwiec 2020 r organizowanych przez OFUTW zapadła ostateczna decyzja o przystąpieniu do procesu certyfikacji, ustalono jakie dokumenty będą wymagane.

Po powrocie przystąpiliśmy do przygotowania dokumentów obrazujących naszą działalność w trzech obszarach.

  • obszar 1: formalno -prawne aspekty działania UTW;
  • obszar 2: merytoryczno – organizacyjne aspekty działania UTW;
  • obszar 3: współpraca UTW z podmiotami zewnętrznymi.

Ze względu na lokdown, komisja nie mogła przyjechać do nas. Trzeba było wszystkie wymagane dokumenty przygotować, zeskanować i przesłać mailem do Federacji. Było nam łatwiej, gdyż podobną procedurę przeszliśmy już 2016 roku „Profesjonalny UTW” Certyfikat brązowy.

Stawka tym razem była większa i wymogi również – „Certyfikat srebrny”. Były pytania o publikacje, nową siedzibę, naszą działalność w czasie pandemii. Pozostało już tylko czekać na werdykt. Na posiedzeniu w dniu 08.12.2020 roku Komisja certyfikacyjna Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu po rozpatrzeniu dostarczonych dokumentów, ich rzetelności i kompletności wdrożenia poszczególnych standardów postanowiła przyznać naszemu uniwersytetowi Certyfikat srebrny „Profesjonalny UTW”.

Tak wysoka ocena naszej działalności motywuje nas do dalszej pracy, podnoszenia jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej i aktywizującej, dedykowanej naszym studentom. Jako Prezes UTW jestem bardzo dumna z uzyskanego tytułu i chciałam serdecznie podziękować Zarządowi za jego pracę oraz władzom Gminy za wspieranie naszej działalności. Przepiękny grawerton, z dumą powiesimy w naszym biurze – komentuje Irena Szewczyk