Centrum Integracji Obywatelskiej razy dwa!

Centrum Integracji Obywatelskiej z Tarnowie Podgórnym

22 grudnia została podpisana umowa na budowę Centrum Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym. Obiekt powstanie w centrum miejscowości, przy parku im. J. Wojkiewicza. Zgodnie z projektem w obiekcie mieścić się będą sale spotkań i wystawiennicze, oczywiście z niezbędnym zapleczem sanitarnym i technicznym. W przyszłości znajdzie tutaj przestrzeń m.in. dla organizacji pozarządowych, koła seniora, małej kawiarni oraz Muzeum Demokracji. Natomiast w bezpośrednim otoczeniu Centrum powstaną ścieżki spacerowe, plac zabaw, miejsca parkingowe, będzie też stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie

Podobne funkcje spełniać będzie Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie. Umowę z wykonawcą tego obiektu Wójt podpisał 21 grudnia. Tu też znajdą się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych i największego w Gminie koła seniora. Do budynku zostanie przeniesiona Filia Urzędu, tu powstanie także posterunek Policji.

Co o inwestycjach warto wiedzieć?

CIO w Przeźmierowie buduje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tadeusz i Artur Michalski z Leszna, a w Tarnowie Podgórnym – firma METROTECH z Poznania. Planowany termin zakończenia prac obiektu w Przeźmierowie przypada na koniec listopada 2021 r., a w Tarnowie Podgórnym na koniec marca 2022 r. Budowa Centrum Integracji Obywatelskiej Tarnowo Podgórne realizowana jest przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: całkowita wartość inwestycji – 9 877 337,44 zł, a wartość dofinansowania – 3 870 202 zł.