BLusowo w tym roku kameralnie

Nie w sierpniu, a we wrześniu. Nie w Lusowie, a w Przeźmierowie. Nie na łące, a w sali widowiskowej. Nie festiwalowo, a kameralnie. Ale na pewno bluesowo i rodzinnie!

30 września w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbędzie się BLusowo kameralnie – bluesowy wieczór, na którym wystąpią: Vibe Brothers Band, Kraków Street Band oraz Maja Kleszcz.

Koncert rozpocznie Vibe Brothers Band. To laureat Grand Prix Festiwalu BLusowo 2022. Zespół tworzą: Wiesław Szymańczak – wokal, Artur Domaszewicz – gitara, Koba Kowala – gitara basowa, Kamil Stachowiak – perkusja. Sami o sobie piszą: „Jesteśmy grupą poznańskich muzyków, których łączy zamiłowanie do muzyki blues-rockowej. Pierwsze przymiarki gitarzysty i wokalisty do autorskiej muzyki i blues-rockowej rozpoczęły się w 2008 roku. Ich zgrany i spójny „vibe” był na tyle silny, że po kilkunastu latach ich drogi ponownie się zeszły. Idea zespołu jest jedna – przekuć dźwięki na dobre wibracje. Zagramy dla Was nasz pachnący nowością autorski materiał. Bluesowe tematy, ociekające rockiem i gitarowymi riffami”.

Następnie usłyszymy Kraków Street Band, polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu tradycyjnego. W jego skład wchodzą: Łukasz Wiśniewski – wokal, harmonijka, gitara akustyczna, ukulele, Tomasz Kruk – gitara rezofoniczna, gitara elektryczna, Jarek Mues – gitara akustyczna, gitara elektryczna, Miłosz Skwirut – kontrabas, Adam Partyka – perkusja, Radek Mosurek – trąbka.

Co ciekawe, zaczęli swoją karierę od występów na Krakowskim Rynku, a pierwszą płytę nagrali dzięki zbiórce crowfundingowej. Wykonują muzykę głównie na instrumentach akustycznych. W tym roku obchodzą „koncertowo” 10-lecie swojego istnienia. Koncertowo, gdyż grają koncerty z udziałem znamienitych gości. Kraków Street Band otrzymał wiele nagród, w tym nominację do Fryderyka w 2019 w kategorii Blues & Country. Jest też finalistą programu telewizyjnego Must Be The Music.

Na koniec tego muzycznego wieczoru wystąpi Maja Kleszcz – tegoroczna zdobywczyni Fryderyka za płytę „B.L.UES”. Jak określa ją redakcja „TERAZ ROCKA”, to: „wysmakowany album, który pozwala słuchaczowi odkrywać na nowo twórczość Bogdana Loebla z ostatnich dekad”. Usłyszymy, w nowych aranżacjach, kultowe utwory skomponowane i nagrane wcześniej przez Tadeusza Nalepę, ale także zupełnie nowe piosenki napisane przez Bogdana Loebla specjalnie dla wokalistki. Przez media  i krytyków  zaliczana jest  do najlepszych w naszym kraju. Komponuje, występuje na estradzie czy deskach teatralnych, odnajduje się również w tworzeniu muzyki filmowej i teatralnej, a także produkcji muzycznej. Ma na koncie wiele nagród, odznacza się charyzmą i unikalnym mocnym głosem, porównywalnym do Amy Winehouse.

Inaczej, niż dotychczas, ale równie ciekawie zapowiada się BLuesowo Kameralnie. W ramach tego wyjątkowego muzycznego spotkania będzie dostępna strefa gastronomiczna. Co więcej, organizatorzy wiedzą, jak chętnie rodzice uczestniczą w takich wydarzeniach razem z dziećmi. Stąd też, wszystkie dzieci do 12 lat wchodzą na koncert za darmo (niezbędny dokument potwierdzający wiek dziecka). Zachęcamy do zabrania słuchawek wyciszających dla młodszych, nieco bardziej wrażliwych uszu. Ponadto, w godz. 17-20 na Podwórku SEZAMU przez Centrum Kultury Przeźmierowo, odbędą się gry i zabawy podwórkowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Zachęcamy do śledzenia profilu GOK SEZAM na FB oraz strony www.goksezam.pl, gdzie na kilka dni przed koncertem pojawi się mapka dojazdy z informacją o parkingu. Pozostaje tylko kupić bilety i odliczać dni do 30 września.

BLusowo Kameralnie, 30.09. godz. 17-20 (podwórko SEZAMU), godz. 18 (koncerty) Vibe Street Band, 19.15 Kraków Street Band, 20.45 Maja Kleszcz. CK Przeźmierowo, bilety: 49 zł (na całą imprezę). Dzieci do lat 12 wstęp wolny (niezbędny dokument potwierdzający wiek).