BIS 2023: Znamy zakwalifikowane projekty

Od 1 do 31 marca można było składać propozycję inicjatyw do drugiej edycji tegorocznego Budżetu Inicjatyw Społecznych w Gminie Tarnowo Podgórne. Poznajcie zakwalifikowane projekty. Jakie inicjatywy ubiegają się o 8 000,00 zł gminnego dofinansowania? Tegoroczne głosowanie na projekty ruszy 10 maja.

Poznaj projekty:

Wierzbowa łączy pokolenia

Wielopokoleniowe spotkanie mieszkańców z inicjatywy Koła Seniorów, wspólne śpiewy, zabawy, rywalizacja sportowa, pokazy, tańce przy muzyce na żywo, biesiada inspirowana przez Seniorów z przekazem szacunku dla współmieszkańców, wspierania, wzajemnej pomocy, realizacja wspólnych projektów. Termin realizacji: wrzesień-październik 2023 r.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Noc Świętojańska nad jeziorem Lusowskim

Impreza integracyjna nad Jeziorem Lusowskim z okazji Nocy Świętojańskiej. W ramach imprezy odbędą się animacje, gry, zabawy dla dzieci, nauka plecenia wianków, spektakl teatralny oraz zabawa taneczna dla mieszkańców sołectwa Lusowo. Termin realizacji: 24 czerwca 2023 r.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Piknik Ekologiczny II edycja + biesiada

Piknik ekologiczny jest eventem, który łączy w sobie troskę o naszą planetę i środowisko naturalne. Impreza plenerowa z animacjami, atrakcjami, konkursami i edukacją skierowaną dla dzieci i dorosłych. Celem zorganizowania atrakcji ekologicznych na pikniku jest szerzenie świadomości w zakresie dbania o naturę. Termin realizacji: czerwiec-wrzesień 2023 r. w zależności od warunków pogodowych.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Międzypokoleniowe zawody amatorskie pływania kajakami i na deskach SUP w Przystani Lusówko

Cały dzień zabaw rodzinnych, catering (m.in napoje, owoce, grill, ciepła zupa), wieczorem ognisko ze śpiewaniem przy gitarze.W dzień zawody z pływania kajakami i na deskach SUP. Przewidywane są starty m.in dziadków z wnukami, rodziców z dziećmi. Sprzęt zapewnia Fundacja Sportowe Lusówko: kajaki 1-2-3 osobowe, deski SUP 1-2 osobowe. Liczba uczestników max 150 osób, zapewniona opieka WOPR oraz animatorzy. Każdy zawodnik otrzyma medal. Planowana jest zbiórka na rzecz osób z niepełnosprawnościami z naszej gminy oraz szkolenie z bezpiecznego zachowania na wodzie. Termin realizacji: Lipcowy weekend z dobrą pogodą.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

III Turniej Szachowy i impreza sąsiedzka na os. Ptasim w Przeźmierowie

Impreza rodzinna, plenerowa, integrująca społeczność lokalną oraz wzmacniająca więzi sąsiedzkie. Turniej przeznaczony dla amatorów, będzie podzielony na kilka kategorii wiekowych. Zwieńczeniem turnieju będzie impreza sąsiedzka na os. Ptasim w Przeźmierowie, podczas której wręczone zostaną nagrody za udział w turnieju. Termin realizacji: czerwiec-wrzesień 2023 r.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.