Bieg Lwa wraca na ulice Tarnowa Podgórnego!

Po dwóch latach przerwy jedno największe wydarzenie w Tarnowie Podgórnym wraca! Bieg Lwa, który 10 lat temu stał się przebojem na biegowym rynku nie tylko w Wielkopolsce po raz dziewiąty przyjmie na swoje trasy uczestników w każdym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

Powrót do ścigania

Daniem głównym pod tytułową nazwą imprezy będzie tradycyjnie półmaraton. Niezorientowanym przypomnijmy – szybki półmaraton. Rozgrywany na płaskiej trasie o dogodnej porze. Aby wyjść naprzeciw biegaczom w ostatniej edycji imprezy przed trzema laty postawiliśmy na bieg wieczorny. Start półmaratonu o godzinie 20:00 okazał się strzałem w dziesiątkę! Udało się zminimalizować wszelkie niedogodności wynikające z wysokich, majowych temperatur, a sama oprawa biegu wieczorno – nocnego dostarczyła zupełnie nowych, wspaniałych doznań estetycznych. Ponadto Bieg Lwa jest jednym z ostatnich, wiosennych bastionów zmagań półmaratońskich. W Tarnowie Podgórnym nawet u progu lata można uzyskiwać rekordy życiowe!

Dla każdego coś miłego

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się na siłach aby sprostać dystansowi liczącemu 21km i 97,5m, albo chcą rozwinąć wyższe prędkości mamy alternatywę w postaci biegu Pogoń za Lwem. Atestowane, czyli dokładnie wymierzone 10km również sprzyja pogoni za… rekordami!

Od początku dużą uwagę poświęcamy najmłodszym i nie inaczej będzie w tym roku. Biegi Lwiątek co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ścigać się może każdy: od malucha, który dosłownie – stawia swoje pierwsze kroki po nastoletnią młodzież. Dystanse mamy dostosowane do wieku rozwojowego adeptów biegania. Nie liczy się styl, czas, ani nawet forma pokonywania kolejnych metrów. Można biegać szybko, wolno, można nawet spacerować. Najważniejsza jest dla nas radość najmłodszych i chęć pokazania alternatywy w rzeczywistości zdominowanej przez elektronikę.

Jako, że bieganie jest integralną częścią lekkiej atletyki od kilku lat staramy się prezentować profesjonalny wymiar tej pięknej dyscypliny sportu. Tak będzie i w tym roku. Na fali popularności naszych doskonałych lekkoatletów, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobyli aż 9 medali będziemy mieli dla uczestników możliwość udziału w najbardziej widowiskowej konkurencji. Tej, która dostarczyła polskim kibicom najwięcej emocji podczas olimpijskich zmagań – sztafecie 4x400m!

Nie samym bieganiem…

Nazywanie Biegu Lwa tylko i wyłącznie biegiem, jest uszczupleniem jego rzeczywistego charakteru. Bieg Lwa jest wielowymiarowym wydarzeniem gdzie w jednym punkcie styka się świat sportu, rekreacji, rozrywki i kultury. Tradycyjnie dla wszystkich dostępne będzie przebogate i kolorowe EXPO Lwa. Gama atrakcji, których dostarcza nasze biegowe miasteczko jest tak duża, że można spędzić w nim cały dzień!

Nieodłącznym elementem nie tyle widzialnym, co wpływającym na niepowtarzalną atmosferę jest koncert. Do Tarnowa w ciągu ostatnich 10 lat przyjeżdżały grupy wywodzące się z różnych nurtów muzycznych. W nadchodzącej edycji na pewno tego pierwiastka artystycznego nie zabraknie, ale jeszcze nie zdradzimy w jakim rytmie zawodnicy będą finiszować.

Odliczanie!

Do biegu pozostały nieco ponad 3 miesiące! Sztab organizacyjny pracuje na pełnych obrotach, aby poprzeczka którą zawiesiliśmy w 2012 roku była co najmniej na tym samym poziomie. Czekamy na biegaczy, czekają również kibice! Każdy kto startował w Biegu Lwa pamięta zapewne fantastyczną atmosferę i gorący doping. Nie ma wątpliwości, że Tarnowo Podgórne ma kibiców empatycznych i bardzo głośnych, bo wywodzą się oni właśnie z tej miejscowości! I tego jesteśmy pewni – będą Was znów dopingować! Do zobaczenia 21 maja!

Bieg jest współfinansowanych ze środków Gminy Tarnowo Podgórne.