Bieg Lwa już 21 maja: Najważniejsze informacje

Wielkie odliczanie do Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym

Do Biegu Lwa pozostało niewiele czasu! Fani sportowych zmagań biegowych mogą wziąć udział w półmaratonie, biegu na 10 kilometrów, sztafetach, a dla najmłodszych przygotowano Bieg Lwiątek. Dla osób, które chciałyby czynnie uczestniczyć w wydarzeniu organizatorzy przygotowali szereg możliwości, nie tylko biegowych.

Centrum wydarzeń będzie skupione przy stadionie GKS Tarnovii, jednak cała miejscowość będzie żyła Biegiem Lwa. Za sprawą biegaczy pokonujących kolejne kilometry będzie emocjonująco. Za sprawą mieszkańców – najlepszej publiczności w Polsce będzie głośno, empatycznie i wesoło!

Organizatorzy stawiają na sportową świadomość

Obecnie bieganie to już coś więcej niż moda. Kiedyś było tylko przyjemnością, a stało się sposobem na kulturowy obowiązek dbania o swoje ciało, zdrowie i ducha. Razem z Kimball Electronics Poland, Fundacja Bieg Lwa przychodzi biegaczom z pomocą i daje możliwość ponownego zwrócenia się w kierunku własnego zdrowia. Mowa o komplecie badań profilaktycznych, które przed biegiem dostępne są dla wszystkich zawodników.

Atrakcje dla każdego

Bieg Lwa 2022 to między innymi bogate strefy przygotowane przez partnerów sportowej imprezy w Tarnowie Podgórnym. Dziś EXPO Lwa to prawie 50 firm i instytucji zgromadzonych w prawie 40 strefach aktywności. To wielkie, światowe koncerny i małe, rodzinne firmy. Wszyscy w jednym miejscu zapraszają do swoich stref oferując zawsze darmowe atrakcje, które przyciągają dzieci, młodzież i dorosłych swoimi pomysłami. EXPO Lwa to bogata strefa, którą będzie można odwiedzić na stadionie GKS Tarnovia.

Kibicuj i zdobądź nagrody

Wszyscy wiedzą, że kibice Biegu Lwa są najlepsi w Polsce.

Na trasę biegów zapraszamy całe rodziny – od dzieci przez dorosłych po seniorów. Właśnie między innymi dzięki dzieciakom łatwiej zawodnikom będzie pokonać słabości na trasie półmaratonu i Pogoni za Lwem – komentują organizatorzy.

Doping doda sił i napełni energią na kolejne kilometry! Z pewnością sportowcy zapamiętają kolorowe grupy mieszkańców i podziękują im niejednokrotnie uśmiechem czy przybiciem piątki. Organizatorzy zachęcają również do polewania trasy i zawodników wodą, śpiewania, klaskania, a nawet i kawa na trasie będzie miłą niespodzianką. Zaproszenie kierowane jest także do grup – przedszkola, szkół, organizacji pozarządowych, klubów sportowych i zespołów muzycznych.

Co zrobić, aby je zdobyć? Podczas kibicowania wypatruj fotografa, który zrobi Wam zdjęcia. Po zakończeniu biegu zdjęcia kibicujących opublikujemy na facebookowej stronie Gminy Tarnowo Podgórne. Oceniającymi będą zawodnicy, ich rodziny oraz sami mieszkańcy, którzy zagłosują na najlepszą drużynę zostawiając pod ich zdjęciem lajka. Wygrają trzy załogi, których zdjęcia zdobędą najwięcej polubień. Gotowi na świetną zabawę? Widzimy się 21 maja w Tarnowie Podgórnym.

Organizatorem akcji jest Gmina Tarnowo Podgórne, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

Garść informacji dla mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne

Już po raz kolejny Bieg Lwa to wielkie sportowe święto, którego organizatorami są również mieszkańcy. Uśmiech na twarzy, dopingowania na trasie, często przed swoimi domami jest dowodem na to, że warto być częścią Biegu Lwa. Apelujemy, aby nie stawiać samochodów na trasie i informować sąsiadów, aby również tego nie robili. Jeśli planujecie wyjazd pomiędzy godziną 17:00, a 22:40, to zostawcie auto poza trasą biegu. Gdzie nie warto parkować? Zobaczcie na stronie www.bieglwa.pl

Przez cały dzień ruch pieszy będzie odbywać się bez zakłóceń. Bądźmy dumni ze sportowej rywalizacji właśnie w Tarnowie Podgórnym, niczym berlińczycy ze swojego maratonu. Pamiętajcie, że mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne to najlepsza publiczność w Polsce!

Plan godzinowy: O tym warto wiedzieć!

9:00-22:00 – EXPO Lwa i zlot food trucków
9:00-22:00 – EXPO Lwa i zlot food trucków
13:00-16:30 – Mityng Lekkoatletyczny z Amazon
15:30 – Bieg Niepełnosprawnych
18:00 – start Pogoni za Lwem
18:40-19:15 – koncert cz.1
20:00 – start półmaratonu
21:15-22:30 – koncert cz.2

Zmiany w organizacji komunikacji podmiejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w związku z organizacją imprezy Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym w dniach 21 oraz 22 maja 2022 roku wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii nr 802, 811, 812, 813 i 821

SOBOTA I NIEDZIELA

  • sobota (21 maja 2022) od godziny 7:00 do godziny 17:00 oraz od 23:00 do 24:00
  • niedziela (22 maja 2022) od godziny 0:00 do 12:00

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. 23 Października w Tarnowie Podgórnym (na czas budowy startu/mety wyścigu) autobusy linii nr 813 kursować będą przez ul. Poznańską i aleję Solidarności. W powyższym okresie nie będą realizowane także wjazdy wutobusów linii nr 811 i 813 na przystanek Tarnowo Podgórne/Szkolna.

SOBOTA

sobota (21 maja 2022) od godziny 17:00 do 23:00 od godziny 17:00 do 23:00 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie przejazd przez centrum Tarnowa Podgórnego (zamknięcie dla ruchu ul. Poznańskiej). W związku z powyższym wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu linii nr 802, 811, 812, 813 i 821:

  • Linia nr 802: OGRODY – … – Tarnowo Podgórne, DK92 – TARNOWO PODGÓRNE/SOWIA
  • Linia nr 811: OGRODY – … – Tarnowo Podgórne: DK92, Sowia, Przemysłowa – Jankowice, Poznańska – Tarnowo Podgórne, aleja Solidarności – Rumianek, Nowa – … – LUSÓWKO/PĘTLA
  • Linia nr 812: OGRODY – … – Tarnowo Podgórne: DK92, Sowia, Przemysłowa – Jankowice, Poznańska – Jankowice/Pętla – … – CERADZ KOŚCIELNY/KOŚCIÓŁ / GRZEBIENISKO/PĘTLA
  • Linia nr 813: OGRODY – … – Tarnowo Podgórne: DK92, Sowia, Przemysłowa, Poznańska – Tarnowo Podgórne, aleja Solidarności – Góra, Poznańska – … – GÓRA / KAŹMIERZ/RYNEK
  • Linia nr 821: OGRODY – … – Napachanie, Tarnowska – Tarnowo Podgórne: Rokietnicka, aleja Samorządności, Sowia, Przemysłowa – Jankowice, Poznańska – Lusówko, Admiralska – … – LUSÓWKO/ROZALIN PĘTLA

Na trasie objazdu uruchomione zostaną następujące przystanki tymczasowe:

  • Na alei Samorządności przy rondzie im. Gmin Partnerskich (w kierunku do ul. Poznańskiej);
  • Na ul. Sowiej w rejonie ul. Szumin (w obu kierunkach);Na al. Solidarności w Tarnowie Podgórnym za zjazdem z ronda Lecha Wałęsy (w kierunku do Góry i Kaźmierza)