Bieg Lwa 2024: Zapisy wystartowały!

18 maja – to termin tegorocznej edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. To już jedenasta edycja imprezy, która co roku przyciąga kilka tysięcy biegaczy z Wielkopolski i nie tylko. Dystanse są dwa: półmaraton oraz 10 km. Zapisy do imprezy wystartowały już 20 stycznia.

Zawody „inne niż wszystkie”

„Kibice – mieszkańcy Tarnowa Podgórnego są niesamowici. Na trasie częstowano kompotem, ciasteczkami, była muzyka i głośny doping. Będziemy wracać”. 

„Wszystko było fajne, super doping kibiców, muzyka i polewanie wodą, gdy mocno grzało”.

„Super organizacja, rewelacyjni kibice na całej trasie, najlepsi fotografowie i meta z fantastyczną muzyką na scenie”.

To „pierwsze z brzegu” facebookowe komentarze napisane przez Uczestników Biegu Lwa 2023. Nie da się nie zauważyć, że olbrzymią rolę w budowaniu klimatu imprezy mają kibice. I organizatorzy zawodów doskonale o tym wiedzą. 

Bieg Lwa to impreza inna niż wszystkie, bo współtworzą ją wszyscy mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. Są niezwykle przychylni imprezie i twierdzę, że to fenomen na skalę Polski. To właśnie między innymi dla tych niesamowitych kibiców warto przyjechać 18 maja do Tarnowa Podgórnego. Co więcej, w nasz bieg angażują się także lokalne instytucje oraz około 50 firm, które realizują nietypowe Expo Lwa. Mało? Dorzucamy jeszcze wieczorne godziny startów, co ma duże znaczenie ze względu na majowy termin biegu i możliwe wysokie temperatury oraz koncert Luxtorpedy.

Piotr Modzelewski – pomysłodawca i jeden z organizatorów Biegu Lwa

Niezwykły klimat Biegu Lwa tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego i kibice (fot. Andrzej Olszanowski)

​Półmaraton oraz Pogoń za Lwem na 10 km

Bieg Lwa to dwa dystanse: półmaraton oraz 10-kilometrowa Pogoń za Lwem. Oba są rozrywane na szybkich, atestowanych trasach. Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 20:00. Bieg na 10 km ruszy o 18:00. Ubiegłoroczni zwycięzcy na dystansie półmaratońskim to Arkadiusz Gardzielewski (czas 1:04:18) oraz Sviatlana Sanko (1:17:23). Na trasie 10 km najszybszymi byli: Dmytro Didovodiuk (32:59) oraz Monika Kapera (36:49). 

Dodatkowe konkurencje rozgrywane w ramach Biegu Lwa to: Biegi Lwiątek, Sztafety Pokoleń i Firmowe, sztafety 4x400m i Bieg Tarson – dla osób z niepełnosprawnościami.

Będą nowości

Co roku w ramach Biegu Lwa pojawiają się dodatkowe atrakcje – dla biegaczy oraz kibiców. Tym razem organizatorzy przygotują profesjonalny parkur dla Hobby Horse – niezwykle szybko rozwijającej się dyscypliny kierowanej do dzieci i młodzieży.

Na Expo Lwa pojawi się 40 różnorodnych stref tematycznych organizowanych przez firmy z Gminy Tarnowo Podgórne. Z pewnością nie zabraknie stref rodzinnych, adrenaliny, kulinarnych, przygody, animacji dla dzieci. Uzupełnieniem będzie coroczny zlot foodtrucków ze strefą piwną.

Bieg Lwa 2024 to nie tylko zawody sportowe, ale także koncert zespołu Luxtorpeda (fot. Andrzej Olszanowski)

Zapisy od 20 stycznia 2024

Elektroniczna rejestracja do Biegu Lwa (półmaratonu, biegu na 10 km oraz Sztafet Firmowych) jest otwarta od 20 stycznia (od godz. 20:00). Zdecydowanie warto się pospieszyć z zapisami, bo do końca stycznia będzie obowiązywać najniższy, atrakcyjny próg opłat startowych – 89,99 zł w półmaratonie oraz 64,99 zł – w biegu Pogoń za Lwem na 10 km. Rejestracja do pozostałych konkurencji zostanie uruchomiona w kolejnych miesiącach. Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Ciekawostki i aktualności znajdziecie również na oficjalnym profilu zawodów na Facebooku.