Aktualna informacja na temat sprzedaży preferencyjnej węgla

Od początku roku 2023 realizujemy cały czas dostawy opału w ramach preferencyjnego zakupu paliwa stałego. W ramach umowy mamy zakontraktowaną dostawę węgla na poziomie 800 ton.

W zakresie dostaw ekogroszku w pełni pokryliśmy zapotrzebowanie na terenie Gminy, jednak jeszcze ok 130 ton czeka na odbiór przez mieszkańców, którzy otrzymali już powiadomienia o dostępności węgla. Prosimy o jego systematyczny zakup.

W zakresie dostaw węgla grubego typu orzech lub kostka od 2 tygodni realizujemy już zamówienia z drugiej transzy sukcesywnie powiadamiając mieszkańców o jego dostępności.

Cały czas obowiązuje ta sama procedura, tzn z mieszkańcami będziemy kontaktowali się zgodnie z kolejnością składania wniosków – telefonicznie lub mailowo (zgodnie z tym, co zostało wskazane we wniosku, jeśli wskazano obie możliwości, to mailowo).

Po otrzymaniu informacji o dostępności węgla mieszkaniec jest proszony o dokonanie wpłaty w wysokości wynikającej z ilości zamówionego węgla na 2022 rok (wskazanej we wniosku, maksymalnie 1,5 tony) i ustalonej ceny 2 000 zł/tonę (czyli przy zamówieniu maksymalnym będzie to 3 000 zł za tegoroczny zakup).

Jak należy zapłacić?

Wpłaty należy dokonać na rachunek Gminy Tarnowo Podgórne 64 1050 1520 1000 0090 8185 2528

W tytule przelewu prosimy wpisać „Opłata za węgiel” oraz imię i nazwisko osoby, która składała wniosek o węgiel.

Po dokonaniu przelewu, ale najwcześniej w dniu następnym, należy odebrać fakturę w Wydziale Obsługi Księgowej w Urzędzie Gminy przy ul. Poznańskiej 94, budynek C, pok. 44 (p. Szymon Barteczka).

Z tą fakturą trzeba udać się po odbiór węgla do wyznaczonego składu węgla.

Na terenie naszej Gminy dystrybucją „preferencyjnego” węgla zajmują się dwa składy:

  • FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA DAMIAN KNAPSKI, ul. Rzemieślnicza 50c 62-081  Przeźmierowo
  • U.H. SKRZAT JAROSŁAW SZYMKOWIAK, ul. Długa 1 62-080 Góra

Wskazanie, do którego składu węgla mieszkaniec ma się udać, będzie przekazana z informacją o możliwości odbioru węgla. Nie ma możliwości odbioru węgla bez faktury otrzymanej w Urzędzie Gminy.

Uwaga: węgiel można odebrać własnym transportem lub skorzystać z transportu zewnętrznego składu węgla – kwestię transportu i odpłatności za tę usługę mieszkańcy ustalają indywidualnie ze składem węgla.

Program preferencyjnego zakupu węgla jest programem rządowym i Gmina nie odpowiada za dostępność ani za jakość opału dostarczanego w ramach tego programu.