32. Finał WOŚP: Zagramy 28 stycznia!

Niespełna trzy miesiące dzielą nas od startu 32. Finału WOŚP! Prawie wszystkie elementy układanki są już na swoim miejscu, a niesamowita energia i pozytywny odbiór naszego celu zbiórki sprawiają, że mamy pewność: ten Finał będzie wyjątkowy! Sprawdźcie, co już wiemy o zbliżającej się zbiórce.

Kiedy zagramy?

Już zaznaczyliście 28 stycznia w kalendarzach? Finał WOŚP ponownie odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pełnej pozytywnej energii Letniej Zadymie w Środku Zimy!

Zagramy w Gminie Tarnowo Podgórne

28 stycznia już po raz kolejny zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Sztab wzorem lat ubiegłych zlokalizowany będzie w hali sportowej OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne (ul. Nowa 60). To właśnie tam na dużej scenie wystąpią lokalni artyści ale także grupy spoza naszej Gminy. Na zakończenie zagra zespół Łzy!

Dla mieszkańców wspólnie z partnerami przygotowujemy bogaty program artystyczny ale także obszerną ofertę imprez towarzyszących, które w orkiestrowy weekend odbędą się w różnych lokalizacjach naszej Gminy.

Druga orkiestrowa scena podczas niedzielnego porania zagra także w nowym obiekcie – Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym.

Jak zostać wolontariuszem?

Tradycyjnie już rekrutacja wolontariuszy odbywa się w szkołach Gminy Tarnowo Podgórne. Informację o możliwych wolnych miejscach, które każdego roku rozchodzą się niczym gorące bułeczki, można uzyskać u szkolnych koordynatorów.

Nie jesteś uczniem naszej szkoły, a chcesz zostać wolontariuszem? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Wypełnienie wniosku nie jest równoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po zakończeniu rejestracji, członkowie Sztabu sprawdzą poprawność danych oraz skontaktują się z trzydziestoma kandydatami, którzy jako pierwsi poprawnie wyślą swój formularz.

Przekaż coś na licytację

Główna licytacja w ramach 32. Finału WOŚP odbędzie się tradycyjnie w hali sportowej przed koncertem gwiazdy wieczoru, ale taże poprzez aukcje Allegro dla WOŚP, które wystartują na początku grudnia! Chcesz przekazać coś na licytację, bądź aukcję? Napisz do nas na adres mailowy licytacja.wosp@tarnowo-podgorne.pl albo zadzwoń pod numer tel. 503018900.

Zorganizuj wydarzenie w ramach 32. Finału WOŚP

Chcesz zorganizować wydarzenie towarzyszące 32. Finałowi? Chcesz zorganizować akcję morsowania, kręcenia kilometrów, wspólnego spaceru, biegania? Na te i inne pomysły jesteśmy otwarci! Napisz do nas maila na wosp@tarnowo-podgorne.pl

Zbiórka ruszy już 10 grudnia

Prowadzisz firmę w Gminie Tarnowo Podgórne? Jesteś właścicielem sklepu, salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego, prowadzisz klub sportowy? Zgłoś gotowość do zaopiekowania się Firmową Puszką Stacjonarną. Skontaktuj się z nami, aby zarejestrować puszkę (Magdalena Mikołajczak, tel. 505323257 / Grzegorz Kurowski, tel. 510359531, mail: wosp@tarnowo-podgorne.pl)

Zaopiekuj się skarboną i weź udział w naszej lidze zawodowców. Dla firmy/sklepu/osoby prywatnej, która w swojej kategorii zbierze najwięcej pieniędzy, ufundujemy Puchar Sztabu WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne. O jakich kategoriach mowa?

 • cztery łapy, cztery koła (warsztaty samochodowe, myjnie samochodowe, salony samochodowe)
 • zaczesz grzywę (salony fryzjerskie)
 • zrób pazury (zakłady kosmetyczne)
 • zdrowy jak lew (punkty zdrowia, przychodnie, lecznice)
 • wyginam śmiało ciało (fitness, sport, kluby sportowe)
 • coś na ząb (restauracje)
 • lew biznesu (firmy, większe zakłady pracy)
 • lew edukacji (żłobki, przedszkola, szkoły)
 • dzikie zwierzęta, czyli inne (sklepy itp.)

Na co zostaną przeznaczone zebrane środki?

Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Planujemy zakup urządzeń dla:

 • Diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
 • Diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
 • Diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
 • Rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
 • Torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.