30. Finał WOŚP: Zagramy inaczej, ale równie kolorowo

Drodzy Przyjaciele Orkiestry!

Tegoroczne jubileuszowe koncertowanie w hali sportowej OSiR przy Zespole Szkół Technicznych odbędzie się bez udziału publiczności. Podjęliśmy tę decyzję dzisiaj, 26 stycznia, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników 30. Finału WOŚP – zarówno widzów, organizatorów, jak i artystów, którzy wystąpią na specjalnie przygotowanej na tę okazję scenie.

Już drugi rok z rzędu koncerty na hali odbędą się bez udziału publiczności, a lokalni artyści, zaproszeni goście oraz gwiazda Finału – zespół Sound’n’Grace – wystąpią w (najlepszym) studiu 30. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne, skąd prowadzona będzie transmisja NA ŻYWO online. Pamiętacie, że rok temu, podczas 29. Finału WOŚP, nasze relacje online oglądało ponad 10 000 osób? W żadnym, nawet najlepszym scenariuszu nie bylibyśmy w stanie zmieścić w jakiejkolwiek naszej hali sportowej. Bądźcie z nami podczas 30. Finału – może pobijemy i ten rekord!

Pozostałe wydarzenia odbywają się bez zmian, uczestnicząc w nich pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Oglądaj nas online

Tegoroczne, jubileuszowe granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy transmitować będziemy w naszych mediach społecznościowych, na YouTube.com oraz na Facebooku. Transmisja podzielona będzie na trzy części.

Transmisje na YouTube

Transmisje na Facebook

Uśmiechaj się do wolontariuszy

Na ulice naszej Gminy wyjdzie 200 wolontariuszy, którzy będą zbierać do wyjątkowo kolorowych puszek zaprojektowanych przez samego Jurka Owsiaka na 30. urodziny Fundacji. Tym razem nie zabraknie wolontariuszy, u których będzie można przekazać datek na Orkiestrę płacąc kartą płatniczą. Szukajcie ich, wypatrujcie, uśmiechajcie się do nich i pomachajcie im, kiedy tylko ich zobaczycie.

Na zdjęciu wolontariusz 29. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne

Zbiórka trwa już od 10 grudnia

Dokładnie 10 grudnia wystartowały skarbony, które dziś znaleźć można w ponad 70 punktach na terenie całej Gminy Tarnowo Podgórne. Gdzie je znaleźć? Kliknij tutaj i zobacz mapę, na której znajdziesz wszystkie puszki w ramach 30. Finału WOŚP.

Licytuj na Allegro dla WOŚP

Wzorem ubiegłego roku w ramach Finału WOŚP prowadzimy aukcje dla WOŚP przez nasze konto na Allegro. Dziś wiadomo już, że są to wyjątkowo atrakcyjne przedmioty. Większość z nich przekazane zostało przez mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne. Co dokładnie licytujemy? Oprócz szerokiej gamy gadżetów, również tych ze autografem samego dyrygenta Jurka Owsiaka, znalazły się także cacka, jak chociażby VW Polo z 1991 roku pomalowany na perłową biel, przelot awionetką nad Poznaniem i naszą Gminą, czy tona opału. Kliknij tutaj i licytuj dla WOŚP.

Pyknij coś na WOŚP

To hasło, które towarzyszy nam od 29. Finału WOŚP, jest zachętą to dorzucenia cegiełki do Finału WOŚP bez konieczności wychodzenia z domu. Nasz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera również pieniądze na cel 30. Finału WOŚP poprzez eSkarbonkę od Mastercard, czyli wirtualną puszkę z możliwością płatności kartą bądź blikiem. Tym razem o naszej eSkarbonce mówimy jeszcze szerzej. QRkodem kierującym do wsparcia orkiestry postanowiliśmy okleić przystanki autobusowe w Gminie Tarnowo Podgórne.

Wyjedziemy sceną na kołach

Zagramy również w sobotę 29 stycznia. W sobotnie popołudnie wyjedziemy sceną na kołach z artystami, loterią fantową w autobusie oraz innymi atrakcjami. W tym roku odwiedzimy pięć miejscowości, które zgłosiły nam gotowość do wspólnego grania w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

godz. 14.00
miejsce: Swadzim (przy Decathlon Swadzim)

godz. 15.15
miejsce: Sady (przy Centrum Kultury i Sportu)

godz. 16.15
miejsce: Lusówko (przy świetlicy wiejskiej)

godz. 17.30
miejsce: Wysogotowo (przy świetlicy wiejskiej)

godz. 18.45
miejsce: Przeźmierowo (Park Kanikowskiego)

Tylu imprez towarzyszących jeszcze nie było

Tym razem z naszymi partnerami zorganizujemy kilkanaście wydarzeń, które odbędą się w różnych miejscach w Gminie Tarnowo Podgórne. Poznajcie szczegóły:

godz. 8:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Pływackie bicie rekordu w Tarnowskich Termach
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 12:00
miejsce: Świetlica w Kokoszczynie
Warsztaty dla dzieci z rodzicami z Fundacją Mój Mount Everest
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 16:00
miejsce: hala OSiR przy ul. Kościelnej w Przeźmierowie
Turniej koszykówki 3×3 dla dzieci oraz OPEN, gry i zabawy z piłką do koszykówki
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 16:00
miejsce: hala OSiR przy ul. Wypoczynkowej w Baranowie
Halowy turniej piłki nożnej
link do wydarzenia na facebooku

godz. 11:00
miejsce: start przy Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym
Nordic Walking z UTW Tarnowo Podgórne
link do wydarzenia na facebooku

godz. 11:00
miejsce: Park Tenisowy Tarnowo Podgórne
Turniej deblowy w Parku Tenisowym Tarnowo Podgórne
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: plaża w Lusowie
Morsowanie, nurkowanie i SUPowanie
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: Stadion GKS w Tarnowie Podgórnym
Bieg dla Orkiestry
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: plaża przy Tarnowskich Termach
Turniej w siatkówkę plażową w okularach i czapkach uszatkach
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:30
miejsce: Kręgielnia Vector
Turniej kręglarski, licytacja, koncert
link do wydarzenia na facebooku

godz. 13:00
miejsce: park przy Pałacu Jankowice
Jarmark i koncert mieszkańców
link do wydarzenia na facebooku

godz. 14:00 – 18:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Kurs nurkowania pod wodą
link do wydarzenia na facebooku

godz. 15:00 – 17:00
miejsce: Świetlica w Kokoszczynie
Warsztaty dla dzieci z rodzicami z Fundacją Mój Mount Everest
link do wydarzenia na facebooku

godz. 15:00 – 19:00
miejsce: Strzelnica w Tarnowie Podgórnym
Orkiestrowe strzelanie w strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego
link do wydarzenia na facebooku

godz. 16:00 – 19:00
miejsce: parking przy pasażu
Sauna na kołach dla każdego
link do wydarzenia na facebooku

godz. 18:00 – 20:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Turniej Szachów pod Wodą
link do wydarzenia na facebooku