30. Finał WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne [PROGRAM]

Tym razem to szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim Finału WOŚP. Zbiórka odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. 30., jubileuszowa, „Orkiestra” zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagramy ponownie w Gminie Tarnowo Podgórne. Od kilku miesięcy trwają już wielkie przygotowania do jubileuszowej imprezy, której samym sercem będzie hala sportowa OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne. Wiadomo już, że gwiazdą styczniowego finału będzie zespół Sound’n’Grace, który zagra przed tradycyjnym Światełkiem do Nieba.

Uśmiechaj się do wolontariuszy

Na ulice naszej Gminy wyjdzie 200 wolontariuszy, którzy będą zbierać do wyjątkowo kolorowych puszek zaprojektowanych przez samego Jurka Owsiaka na 30. urodziny Fundacji. Tym razem nie zabraknie wolontariuszy, u których będzie można przekazać datek na Orkiestrę płacąc kartą płatniczą. Szukajcie ich, wypatrujcie, uśmiechajcie się do nich i pomachajcie im, kiedy tylko ich zobaczycie.

Zbiórka trwa już od 10 grudnia

Dokładnie 10 grudnia wystartowały skarbony, które dziś znaleźć można w ponad 70 punktach na terenie całej Gminy Tarnowo Podgórne. Gdzie je znaleźć? Kliknij tutaj i zobacz mapę, na której znajdziesz wszystkie puszki w ramach 30. Finału WOŚP.

Licytuj na Allegro dla WOŚP

Wzorem ubiegłego roku w ramach Finału WOŚP prowadzimy aukcje dla WOŚP przez nasze konto na Allegro. Dziś wiadomo już, że są to wyjątkowo atrakcyjne przedmioty. Większość z nich przekazane zostało przez mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne. Co dokładnie licytujemy? Oprócz szerokiej gamy gadżetów, również tych ze autografem samego dyrygenta Jurka Owsiaka, znalazły się także cacka, jak chociażby VW Polo z 1991 roku pomalowany na perłową biel, przelot awionetką nad Poznaniem i naszą Gminą, czy tona opału. Kliknij tutaj i licytuj dla WOŚP.

Pyknij coś na WOŚP

To hasło, które towarzyszy nam od 29. Finału WOŚP, jest zachętą to dorzucenia cegiełki do Finału WOŚP bez konieczności wychodzenia z domu. Nasz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera również pieniądze na cel 30. Finału WOŚP poprzez eSkarbonkę od Mastercard, czyli wirtualną puszkę z możliwością płatności kartą bądź blikiem. Tym razem o naszej eSkarbonce mówimy jeszcze szerzej. QRkodem kierującym do wsparcia orkiestry postanowiliśmy okleić przystanki autobusowe w Gminie Tarnowo Podgórne.

Wyjedziemy sceną na kołach

Zagramy również w sobotę 29 stycznia. W sobotnie popołudnie wyjedziemy sceną na kołach z artystami, loterią fantową w autobusie oraz innymi atrakcjami. W tym roku odwiedzimy pięć miejscowości, które zgłosiły nam gotowość do wspólnego grania w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

godz. 14.00
miejsce: Swadzim (przy Decathlon Swadzim)

godz. 15.15
miejsce: Sady (przy Centrum Kultury i Sportu)

godz. 16.15
miejsce: Lusówko (przy świetlicy wiejskiej)

godz. 17.30
miejsce: Wysogotowo (przy świetlicy wiejskiej)

godz. 18.45
miejsce: Przeźmierowo (Park Kanikowskiego)

Co na głównej scenie orkiestry?

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, jesteśmy przygotowani na różne scenariusze grania z Orkiestrą. Dziś planujemy, że koncert w hali sportowej OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne odbędzie się z publicznością, lecz może zdarzyć się tak, że organizowanie imprez z publicznością nie będzie możliwe. Zdecydowaliśmy się, że bez względu na to czy zagramy liczniej, czy też nie, 30 stycznia w Gminie Tarnowo Podgórne prowadzona będzie całodniowa transmisja na żywo online, którą będzie można śledzić na facebooku Sztab WOŚP Tarnowo Podgórne, Gmina Tarnowo Podgórne oraz na YouTube.

PROGRAM SCENY:

godz. 11:00
start transmisji na żywo

godz. 12:40
Koncert dla dzieci – Wujek Ogórek
Mażoretki Gminy Tarnowo Podgórne
KS Osada w Tarnowie Podgórnym
Grupy taneczne Woman’s Art.
Andrzej Wasilewski
Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy

godz. 14:40
Zespół PROROCK
Ukupolalele i Profesor Śledź
Grupa Trzymające Ukulele
Joanna Sabo
Chór „Contico Oratio”
Monika Morka
Sandra Wolska

godz. 16:30
Yehner „Jener” z Tmw Młyn Beats
Martyna Sadalska
Pokaz mody seniorów w okularach
Jenna Malèna

godz. 17:30
Licytacja WOŚP

godz. 18:45
Koncert Sound’n’Grace

godz. 20:00
Światełko do Nieba

godz. 20:15
Pokojowe Silent Disco

Tylu imprez towarzyszących jeszcze nie było

Tym razem z naszymi partnerami zorganizujemy kilkanaście wydarzeń, które odbędą się w różnych miejscach w Gminie Tarnowo Podgórne. Poznajcie szczegóły:

godz. 8:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Pływackie bicie rekordu w Tarnowskich Termach
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 12:00
miejsce: Świetlica w Kokoszczynie
Warsztaty dla dzieci z rodzicami z Fundacją Mój Mount Everest
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 16:00
miejsce: hala OSiR przy ul. Kościelnej w Przeźmierowie
Turniej koszykówki 3×3 dla dzieci oraz OPEN, gry i zabawy z piłką do koszykówki
link do wydarzenia na facebooku

godz. 10:00 – 16:00
miejsce: hala OSiR przy ul. Wypoczynkowej w Baranowie
Halowy turniej piłki nożnej
link do wydarzenia na facebooku

godz. 11:00
miejsce: start przy Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym
Nordic Walking z UTW Tarnowo Podgórne
link do wydarzenia na facebooku

godz. 11:00
miejsce: Park Tenisowy Tarnowo Podgórne
Turniej deblowy w Parku Tenisowym Tarnowo Podgórne
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: plaża w Lusowie
Morsowanie, nurkowanie i SUPowanie
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: Stadion GKS w Tarnowie Podgórnym
Bieg dla Orkiestry
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:00
miejsce: plaża przy Tarnowskich Termach
Turniej w siatkówkę plażową w okularach i czapkach uszatkach
link do wydarzenia na facebooku

godz. 12:30
miejsce: Kręgielnia Vector
Turniej kręglarski, licytacja, koncert
link do wydarzenia na facebooku

godz. 13:00
miejsce: park przy Pałacu Jankowice
Jarmark i koncert mieszkańców
link do wydarzenia na facebooku

godz. 14:00 – 18:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Kurs nurkowania pod wodą
link do wydarzenia na facebooku

godz. 15:00 – 17:00
miejsce: Świetlica w Kokoszczynie
Warsztaty dla dzieci z rodzicami z Fundacją Mój Mount Everest
link do wydarzenia na facebooku

godz. 15:00 – 19:00
miejsce: Strzelnica w Tarnowie Podgórnym
Orkiestrowe strzelanie w strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego
link do wydarzenia na facebooku

godz. 16:00 – 19:00
miejsce: parking przy pasażu
Sauna na kołach dla każdego
link do wydarzenia na facebooku

godz. 18:00 – 20:00
miejsce: Tarnowskie Termy
Turniej Szachów pod Wodą
link do wydarzenia na facebooku

Gdzie nas będzie można oglądać online?