29. Finał WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne: Zagramy na pewno!

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 r. Już wiadomo, że ze względu na pandemię zmieni się charakter wydarzenia. Ale zagramy na pewno!

Oczywiście nadal zależy nam na tym, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi, ale tym razem najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc mocno przenosimy się do internetuzapewnia Barbara Przyjemska, szefowa sztabu WOŚP w Tarnowie Podgórnym. Z drugiej strony planujemy też wydarzenia na świeżym powietrzu i zapraszamy na zdrowy, wośpowy spacer. Będzie bezpiecznie i będzie się działo!

A w jakich wydarzeniach będą mogli wziąć udział mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne i ich goście? Oto najważniejsze z nich:

FINAŁOWE STUDIO #NAŻYWO

Nowa hala sportowa OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne zamieni się w jedyne takie studio telewizyjne, skąd będziemy nadawać całkowicie na żywo! Na specjalnie zbudowanej scenie wystąpią zarówno lokalni artyści, zgłoszone zespoły, jak również gwiazda 29. Finału WOŚP – Kasia Wilk!

Od południa będziecie mogli podziwiać utalentowanych mieszkańców, ale także przenieść się w podróż do poprzednich finałów i przypomnieć sobie, jak graliśmy z Orkiestrą w Gminie Tarnowo Podgórne.

TERMY Z WIOSKĄ ESKIMOSÓW

Będziemy grać w Tarnowskich Termach, ale także – i to nowość – na zewnątrz. To właśnie tam powstanie wioska Eskimosów. Zagramy w zimową wersję plażówki (w czapkach uszatkach!), będziemy morsować na piasku, zatańczymy zimową zumbę. To tylko niektóre z atrakcji w ramach naszego plenerowego Finału w Gminie Tarnowo Podgórne.

WOŚPOWY KONWÓJ W CAŁEJ GMINIE

Podczas finałowej soboty odwiedzimy sołectwa w Gminie Tarnowo Podgórne. Na specjalnie zbudowanej scenie na kołach wystąpią artyści, którzy postanowili włączyć się w styczniową Orkiestrę. Muzycznym atrakcjom towarzyszyć będzie również wiele atrakcji specjalnie przygotowanych dla naszych mieszkańców.

LIGA ZAWODOWCÓW

Już od 15 grudnia w różnych miejscach w naszej Gminie będzie można wesprzeć cel 29. Finału WOŚP.

Żeby jeszcze bardziej zachęcić przedsiębiorców do zaopiekowania się wośpowymi skarbonami ogłosiliśmy rywalizacje w ramach wośpowej ligi zawodowców mówią sztabowcy z Tarnowa Podgórnego. Dla firmy/sklepu/osoby prywatnej, która w swojej kategorii zbierze najwięcej pieniędzy, ufundujemy Puchar Sztabu WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne.  

O jakich kategoriach mowa?

  • Cztery Łapy, Cztery Koła (warsztaty samochodowe, myjnie samochodowe, salony samochodowe)
  • Zaczesz Grzywę (salony fryzjerskie)
  • Zrób Pazury (zakłady kosmetyczne)
  • Zdrowy jak Lew (punkty zdrowia, przychodnie, lecznice)
  • Wyginam Śmiało Ciało (fitness, sport, kluby sportowe)
  • Coś na Ząb (restauracje)
  • Lew Biznesu (firmy, większe zakłady pracy)
  • Dzikie Zwierzęta, czyli inne (sklepy itp.)

Chcesz zaopiekować się skarboną stacjonarną? Jeżeli prowadzisz firmę, zgłoś się tutaj: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

NA ŚWIEŻE!

Stawiając na bezpieczeństwo zachęcamy do wyjścia na świeże powietrze i… zagrania z Orkiestrą. Wzorem lat ubiegłych w Gminie wystartują biegacze, którzy deklarują:

W tym roku też chcemy zaliczyć kilometry dla WOŚP, oczywiście w formule spełniającej obowiązujące w dniu Finału wytyczne.

Nie odpuszczają również gminne morsy:

Do spontanicznego wejścia do Jeziora Lusowiskiego w środku zimy nie będzie trzeba nas długo namawiać. Serca mamy gorące, więc mrozu się nie boimy!

Zupełnie bezkontaktowo zapowiada się gra samochodowa „Króle na Kołach”, która odbędzie się już 6 stycznia, w ramach finałowego preludium.

Odprawę przed startem i podsumowanie wydarzenia nadamy online, a trasę przygotujemy iście antycovidowo – uśmiechają się organizatorzy. Nie będzie potrzeby wychodzenia z auta i spotykania się z kimkolwiek. Będzie inaczej, ale będzie na pewno wesoło!

SENIORZY TEŻ GRAJĄ Z WOŚP

Wydawać by się mogło, że internetowo zagrają przede wszystkim ludzie młodzi. Nic bardziej mylnego. Seniorzy z Tarnowa Podgórnego już dzisiaj deklarują, że też będą wspierać Orkiestrę. Są gotowi do pomocy jako wolontariusze, ale też chcą uczestniczyć wirtualnie w wydarzeniach.

Nasi seniorzy są bardzo nowocześni mówi Monika Rutkowska, dyrektor Pałacu Jankowice. W Pałacu Jankowice działa Tarnowskie Centrum Senioralne, tu ma też swą siedzibę Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z myślą o wcześniej urodzonych organizujemy między innymi zajęcia komputerowe, dlatego jestem przekonana, że i nasi seniorzy zagrają.

A NA SZALONY KONIEC

Finał WOŚP to muzyka. Dlatego na zakończenie Finału zaplanowaliśmy – wośpowe pokojowe (bo domowe) silent disco. Zapraszamy do tańca w słuchawkach (a kto może – bez), do spontanicznej  radości, My nadajemy muzykę online, a meksykańską falę robicie Wy!