Eliminacje do Mistrzostw Polski 2022 w grę Catan u nas!

Fundacja Free Time ma zaszczyt zaprosić na drugie w gminie Tarnowo Podgórne otwarte eliminacje do Mistrzostw Polski w grę planszową Catan organizowane we współpracy z wydawcą i ogólnopolskim organizatorem konkursu – Wydawnictwem Galakta z Krakowa. Eliminacje organizowane są w wielu miejscach w Polsce, a nasza gmina została wybrana do organizacji z czego się niezmiernie cieszymy.

W tej grze planszowej gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar – prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje. Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart – wygrywa!

Weź udział w eliminacjach

Eliminacje odbędą się 20 maja 2022 w świetlicy wiejskiej w Baranowie przy ulicy Spokojnej 2b od godziny 18:00. Udział w eliminacjach jest nieodpłatny i wziąć w nich może każda osoba powyżej 10 roku życia (zgodnie z rekomendacją na pudełku gry), która nie wygrała żadnego turnieju eliminacyjnego.

Pierwsze cztery miejsca są nagradzane, a dwa pierwsze miejsce gwarantują dodatkowy przywilej jakim jest bilet uprawniający do udziału w finale, który odbędzie się jesienią w Krakowie. Jest więc o co walczyć, stąd zachęcamy wszystkich wahających się do udziału.

Zapisy prowadzimy do 8 maja, aby uczestniczyć w eliminacjach należy skontaktować się z nami mailowo pod fundacjafreetime@gmail.com lub na jednym z wieczorów planszówkowych organizowanych przez Fundację Free Time. Na takich spotkaniach między innymi tłumaczymy zasady gry Catan (nazwa Osadnicy z Catanu również jest poprawna).

Szczegółowe informacje można poznać na stronie Wydawnictwa Galakta lub zadając pytanie bezpośrednio do nas. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i gmin sąsiednich do uczestnictwa! Podczas turnieju dla uczestników szykujemy niespodziankę, śledźcie nas na facebooku po więcej szczegółów.

Turniej organizowany dzięki wsparciu wydawnictwa Galakta oraz Gminy Tarnowo Podgórne.