Zadaj pytanie Wójtowi

    Pytanie z dnia: 19.07.2022

    Dzień dobry Panie Wójcie , czy wie pan jakie są przyczyny opóźnienia remontu drugiej części dróg serwisowych w Sadach i budowy ekranów akustycznych, czy Gmina pytała jakie są tego przyczyny ?

    Szanowni Państwo!

    Tę inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jako Gmina nie mamy wpływu na harmonogram realizacji prac.

    Z poważaniem

    Tadeusz Czajka

    Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

    Pytanie z dnia: 17.07.2022

    Dzień dobry Panie Wójcie, Moja córka wraz z innymi dziećmi naszej gminy wybrała się na wymarzone wakacje do Łaz. Niestety warunki w których przebywają nasze pociechy są TRAGICZNE (dzieci tuż po przyjeździe same musiały szorować łazienki, ponieważ nie nadawały się do użytku). Posiadam zdjęcia, którymi mogę się podzielić. Proszę o informacje, odnośnie kryteriów jakie przyjęli Państwo w celu weryfikacji miejsca zakwaterowania. Z poważaniem, Tomasz tomczyszyn

    Szanowny Panie!

    Ośrodek w Łazach został wybrany ze względu na najkorzystniejszą ofertę spośród tych, które we wskazanym przez nas terminie były dostępne. Przed zawarciem umowy placówka była przez nas sprawdzona, a standard został zaakceptowany.

    W trakcie pobytu dzieci jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunami grupy. Nie mieliśmy żadnych negatywnych uwag co do czystości pokojów.

    Z poważaniem

    Ewa Noszczyńska-Szkurat

    I Zastępca Wójta

    Pytanie z dnia: 15.07.2022

    Dzieci ze szkół w Tarnowie Podgornym otrzymują stypendia naukowe. Czy takie stypendia nie powinny też otrzymywać dzieci tu zameldowane a uczące się w Poznaniu? Miasto Poznań nie ustanowiło takiego stypendium, dlatego dzieci z naszej gminy są pokrzywdzone w tym względzie.

    Szanowna Pani!

    Dążymy do stałego podnoszenia wyników kształcenia w naszych szkołach. Dlatego warunki edukacji w naszej Gminie są na wysokim poziomie. Ale to wiąże się z wysokimi kosztami budżetowymi. Do oświaty, która zgodnie z ustawą, poprzez subwencję powinna być finansowana przez budżet państwa, dokładamy dwa razy tyle (blisko 70% kosztów ponosi budżet Gminy).

    W sytuacji drastycznego cięcia przez rząd gminnych dochodów należy liczyć się ze zmniejszeniem kwoty dofinansowania, a nie jej zwiększaniem. Zaproponowane przez Panią finansowanie dodatkowych stypendiów wiązałoby się ze wzrostem kosztów gminnej edukacji.

    Z poważaniem

    Tadeusz Czajka

    Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

    Pytanie z dnia: 10.07.2022

    Kiedy w końcu Pan Wójt dofinansuje internet Światłowodowy w Tarnowie Podgórnym ! aby wszyscy mieszkańcy mieli możliwość wyboru jak inne Gminne miejscowości!! kiedy !!?

    Szanowny Panie!

    Budowa sieci światłowodowych nie jest zadaniem Gminy. Takie inwestycje realizują firmy prywatne, a Gmina nie ma wpływu na ich plany inwestycyjne.

    Z poważaniem

    Tadeusz Czajka

    Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

    Pytanie z dnia: 19.06.2022

    Dzień dobry Panie Wójcie. Dwukrotnie kierowałem do Pana zapytania tą drogą i nie doczekałem się odpowiedzi. Czyżby administrator nie przepuszczał niewygodnych pytań? Tym razem chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie czy w naszej gminie inne przepisy i inne prawo obowiązuje osoby narodowości polskiej i inne osoby narodowości romskiej? Na terenie Tarnowskich Term, cyganki (nie bójmy się tego słowa gdyż oni sami tak siebie określają) wchodzą do wody w tunikach, chustach, sukienkach itp. W tygodniu, gdy akurat nie było cyganów, pani (Polka) która chciała wejść do basenu w tunice kąpielowej, została wyproszona. Dzisiaj (niedziela 19 czerwca) grupa kilkunastu cyganek w różnym wieku, nie miała nawet zwróconej uwagi. ratownik stwierdził że z cyganami wolą nie zadzierać. Dwóch (na oko nastoletnich) cyganów, paliło przy basenie e-papierosy a ratownik robił wszystko by tego nie widzieć. Zgłoszenie sprawy u obsługi przy kasach, wywołało odpowiedź że obsługa term jest bezsilna. Ta sama obsługa jest bardzo rygorystyczna i konsekwentna w odniesieniu do Polaków.

    Szanowni Państwo!

    W sytuacji, kiedy naruszane są przepisy regulaminu korzystania z Tarnowskich Term, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę naszym Klientom i prosimy o poprawne zachowanie. I – na szczęście w zdecydowanej większości przypadków, to wystarcza. Niestety czasem jesteśmy zmuszeni prosić o interwencję policję. Jeżeli chodzi o zasady obsługi klienta i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wszystkich naszych gości traktujemy jednakowo.

    Z poważaniem

    Anita Stellmaszyk

    Prezes Zarządu Tarnowskich Term

    Pytanie z dnia: 17.06.2022

    chciałbym otrzymać informacje o łączniku który jest projektowany miedzy ulicą Jutrzenki a ulica Polna (czy może ul. Prostą?). Informacja o takich planach ukazała sie w ostatnim wydaniu pisma lokalnego "Sąsiadka" . Czy łącznik jest już wprowadzony do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego? Proszę o wskazanie uchwal rady gminy które go dotyczą? Czy łącznik jest uwzględniony w bieżącym Planie Rozwoju Lokalnego (PRL0? Jaki wpływ maja mieszkańcy na PRL jeżeli projektowanie i budowa łącznika nie byla z nimi konsultowana? Czy to prawda , że przy tym łączniku ma powstać osiedle deweloperskie ? Dziekuje za informacje. Mieszkaniec ulicy Jutrzenki

    Szanowni Państwo,

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp) terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w Lusowie, zatwierdzony uchwała Rady Gminy nr XIV/101/99 z dnia 1999-06-01, wyznaczający działki budowlane, na których Państwo zrealizowaliście swoje domy, jednocześnie ustalał układ komunikacyjny, zarówno dla obsługi nowych działek wyznaczonych w tym mpzp jak i dla obsługi terenów położonych „w głąb” od ul. Wierzbowej.

    Wybudowana przez Gminę ul. Jutrzenki została zrealizowana z uwzględnieniem powyższych założeń mpzp, t.j. z wyprowadzeniem połączenia w kierunku zachodnim, celem obsługi w przyszłości terenów tam położonych. Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Polną będzie realizowane w drodze tzw. specustawy, w związku z powyższym nie ma obowiązku dostosowania mpzp. Powyższa inwestycja nie wyklucza w przyszłości realizacji alternatywnego połączenia ul. Polnej w kierunku ul. Słonecznej.

    Projekt połączenia ul. Wierzbowej z ul. Jutrzenki jest realizowany przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, zgodnie z wymogami określonymi w obowiązujących przepisach, z geometrią i organizacją ruchu zatwierdzaną przez specjalistów Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Ulica Jutrzenki, zgodnie z obowiązującym mpzp jest drogą publiczną klasy lokalnej, nie wewnętrzną, w związku z powyższym nie nastąpi zmiana kategorii drogi.

    Planowane połączenie drogowe, będzie wymagało przebudowy włączenia w ul. Wierzbową, oraz zostanie zrealizowane łącznie z chodnikiem, który na wysokości istniejącego fragmentu drogi będzie wybudowany po dwóch stronach jezdni.

    Nowe połączenie drogowe jest uzupełnieniem dróg lokalnych, obsługujących niewielki ruch lokalny, a nie tranzytowy. Zakładamy ustanowienie pierwszeństwa na nowym odcinku drogi względem ul. Jutrzenki. Na nowym odcinku drogowym istnieje możliwość zastosowania spowalniaczy.

    Nie mamy jeszcze ustalonego terminu realizacji drogi.

    Z poważaniem

    Piotr Kaczmarek

    II Zastępca Wójta