14/01/2024

Wykład: Jak przetrwać Blue Monday. O lękach, depresji i zdrowiu psychicznym.

Jak przetrwać Blue Monday?

Czy trzeci poniedziałek stycznia to rzeczywiście najbardziej depresyjny dzień w roku? Brytyjski psycholog Cliff Arnall twierdził, że tak, używając matematycznego wzoru uwzględniającego warunki atmosferyczne, aspekty psychologiczne i ekonomiczne. Choć nie wszyscy eksperci podzielają tę opinię to zimowy okres wiąże się z pewnymi wyzwaniami dla naszego nastroju samopoczucia. Zdrowie psychiczne, zwłaszcza depresja będąca czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie, wymaga szczególnej uwagi. Dlatego we współpracy z Środowiskowym Domem Samopomocy „Zielone Centrum”, serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 14 stycznia 2024 roku o godz. 15:00 w Pałacu Jankowice. Tego dnia, psycholog i psychoterapeuta Sławomir Chwiłkowski-Ziemniewicz poprowadzi wykład na temat zdrowia psychicznego, zatytułowany „Jak przetrwać Blue Monday: O lękach, depresji i zdrowiu psychicznym”.

Zaplanowana data, niedziela przed tzw. „Blue Monday”, nie jest przypadkowa. To doskonała okazja do spojrzenia w przyszłość z gotowością na przeciwdziałanie negatywnym aspektom tego specyficznego dnia. Na wykład serdecznie zapraszamy każdego, kto pragnie zatroszczyć się o zdrowie psychiczne swoje i najbliższych: rodziców, nastolatków, a także babcie i dziadków. Sławomir Chwiłkowski-Ziemniewicz podzieli się nie tylko teoretycznymi aspektami zdrowia psychicznego, ale także praktycznymi strategiami radzenia sobie z trudnościami. Omówione zostaną kwestie związane z rozpoznawaniem symptomów, uzyskiwaniem pomocy oraz budowaniem zdrowych relacji. Uczestnicy dowiedzą się, jak towarzyszyć osobom cierpiącym oraz gdzie szukać wsparcia w razie potrzeby.

A na koniec niespodzianka – wspólne kolędowanie z Poznańskim Kameralnym Chórem Polskiej Akademii Nauk Poznań pod dyrekcją Alicji Szelugii. To będzie wyjątkowy moment integracji społecznej, podkreślający znaczenie bliskości dla zdrowia psychicznego.

Niech ten wyjątkowy wykład stanie się wspólnym doświadczeniem, które pomoże nam lepiej zrozumieć siebie i innych oraz otworzy oczy na ważność tematu dbania o naszą psychikę każdego dnia.

Do zobaczenia.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 8 stycznia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google