10/01/2022

„Wsi spokojna, wsi wesoła”…

… to temat zbliżającej się wystawy grup malarskich Koła plastycznego dorosłych w Tarnowie Podgórnym. Trzeba przyznać, że idealnie oddaje to, co na wystawie zobaczymy. 

Przytulone do Poznania, Tarnowo Podgórne jest wszak wsią i choć wielu mieszkańców prowadzi bardziej wielkomiejski tryb życia, nie brakuje gospodarstw, pól, sprzętu rolniczego i swojskich klimatów. Wystawa ukazuje zwierzęta gospodarskie jako bardzo wdzięczny obiekt zabiegów artystycznych. Artystki potraktowały je wszakże nietypowo, nie dosłownie, ale z przymrużeniem oka. Zabawne pozy, czy wyrazy… pysków, ryjków, dziobów; feeria barw. To wszystko sprawia, że widzowi od razu robi się wesoło. 

W technice akrylu i oleju zobaczymy m. in. całuśną krowę, baranka, jakby żywcem wyjętego z animacji o Shaunie, poczciwego osiołka, szalonego koguta, czy gęsi. Podobno miały być kaczkami, ale autorki prac obawiały się być posądzone o niepoprawność polityczną…

Prace mają też, bez wątpienia, walor edukacyjny, przedstawiają bowiem podmiejskim dzieciom podstawowe gatunki zwierząt gospodarskich. Zapraszamy serdecznie nie tylko tych, którzy chcą się do-edukować, ale wszystkich, którzy w zimowej szarudze tęsknią za kolorem i humorem!

Natalia Erdei-Jankowiak 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 10.01-7.02

miejsce: Galeria w Rotundzie, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

Wstęp wolny

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google