22/04/2023

Wiem co jem…?!

„Wiem co, jem, wiem co, kupuję” to tytuł wykładu, który odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. o godz. 15.00-stej w Pałacu Jankowice. Czy kuchnia polska daje możliwość wprowadzenia w domu zasad zdrowego żywienia, jak często możemy jeść słodycze i co jest większym wrogiem współczesnego człowieka – cukier czy tłuszcz? Na te i wiele innych pytań odpowie Katarzyna Bosacka. Znana dziennikarka i specjalistka od zakupów mówić będzie, także o tym, na co zwracać uwagę w sklepie, jak czytać etykiety oraz czy warto, jest kupować na zapas? Ponadto dowiemy się jakie produkty wybierać w sklepie i jeść, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem? Czy kuchnia polska daje możliwość wprowadzenia w domu zasad zdrowego żywienia?

Jednocześnie odbędzie się promocja książki „Obiad za mniej niż 5 zł ”, którą będzie można zakupić w pałacowej kawiarni.

Katarzyna Bosacka – dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistka od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program „Wiem, co jem” oraz „Wiem, co kupuję”. Wcześniej pisała i prowadziła wraz z Klaudią Carlos program „Salon piękności”, cykl w Dzień Dobry TVN „Bosacka cudnie chudnie”, a będąc w czwartej ciąży – program dla młodych matek „O, matko!”. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych. Matka karmiąca i kupująca, wraz z mężem Marcinem, ambasadorem RP w Kanadzie, wychowują czwórkę dzieci. Przez trzy ostatnie lata promowała w Kanadzie nowoczesną kuchnię polską, która – jak twierdzi – nie ma sobie równych w naszej części świata.
Jest laureatką licznych nagród: Telekamery (2014); Kryształowego Pióra przyznawanego dziennikarzom naukowym; Lauru Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji.

A.S-F

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 17 kwietnia 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google