01/10/2022

Wieczór spektakli – Lajfowe Odcienie Tańca – LOT Meeting  Spotkania Teatrów Tańca

Lajfowe Odcienie Tańca – LOT Meeting

Spotkania Teatrów Tańca

Festiwali i turniejów tańca organizuje się w naszym kraju bardzo wiele. My jednak chcieliśmy pójść inną drogą i dlatego powstał pomysł na nasze spotkania LOT. Zapraszamy na nie teatry ruchu i tańca, w których działający w nich artyści, w różnym wieku, wyrażają swoje uczucia i światopoglądy o otaczającym ich świecie poprzez różnego rodzaju formy ekspresji zamknięte w ramach opowieści dramaturgicznej. Motywacją do tego był też covid, który przeniósł nasze działania w wirtualny świat, więc my na przekór jemu spotykamy się ze sobą i publicznością bezpośrednio dzieląc się naszą obecnością.

 

1.10 godz. 18 Wieczór Spektakli

 

Szkółka Teatru Tańca Sortownia „Nie biali, nie czarni”

Nasz świat można porównać do tęczy. Mieni się ogromną paletą barw i ich odcieni. My jednak często postrzegamy nasze życie tylko w dwóch kolorach, czarnym i białym. Przy czym czarny kojarzy się ze złem, a biały z czymś dobrym. W pędzie życia codziennych spraw, złych informacji, przestaliśmy zwracać uwagę na samych siebie i otaczające nas kolory świata. Przyzwyczailiśmy się do tego. A przecież kiedy byliśmy dziećmi, mieliśmy czyste umysły, które chłonęły z radością wszystko z wielką pasją. Może warto chociaż na chwilę stanąć, wziąć oddech, otworzyć umysł i malować wielobarwne arcydzieła.

 

Teatr Tańca Szofar z Bielska Białej „Wyjście z cienia”

Spektakl „Wyjście z cienia” zwraca uwagę na problemy współczesnego świata po pandemicznej izolacji społecznej. Inspiracją do realizacji tego widowiska jest widoczne nasilanie się lęków społecznych wywołujących stres i ogólne poczucie cierpienia natury psychicznej. Przedstawienie ukazuje próbę zwrócenia uwagi na zamknięcie społeczne oraz większą izolację ludzi, nawet od własnych rodzin, dlatego aktorzy chcą zachęcić widza by zaczął mówić o swoich lękach i problemach. Poszczególne sceny spektaklu są również kręcone w plenerze, co ma być bodźcem dla odbiorców do „wyjścia z cienia” jakim są nasze „cztery ściany”.

data: 1.10

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

obowiązują bezpłatne wejściówki

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google