09/03/2022

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży

By zatrzymać chwilę, rozkoszować się widokiem, a może po prostu dlatego, że przez obiektyw widać więcej, głębiej, ciekawiej? Powodów do sięgnięcia po aparat jest wiele. Również wśród dzieci i młodzieży, dlatego do nich kierujemy warsztaty z fotografii mobilnej.

Damian Nowicki, fotograf znany czytelnikom z pewnością nie tylko jako autor zdjęć publikowanych w TarNowej Kulturze, tym razem swoją wiedzą podzieli się z młodymi w wieku od 9 do 15 lat. Ponieważ warsztaty będą się odbywały pod hasłem: „Najlepszy aparat fotograficzny, to ten, który masz przy sobie”, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego telefonu z funkcją aparatu fotograficznego. Celem warsztatów jest zachęcenie do rozpoczęcia, bądź rozwijania swojej przygody z fotografią mobilną, poprzez wykorzystanie aparatu fotograficznego w telefonie. W smartfonach mają one coraz lepszą jakość i żal nie wykorzystać świadomie ich potencjału. Tym bardziej że telefony, stały się dla kolejnego pokolenia niezbędnym akcesorium, które ma się zawsze przy sobie.

Fotografia mobilna to fotografia wykonywana za pomocą smartfona, i co ważne, świadomie. Niech to będzie proces przemyślany. Jak podkreśla Damian Nowicki „zdjęcia nie robi aparat, smartfon tylko człowiek, który naciska spust migawki. Tej świadomości fotograficznej będziemy starali się nauczyć.”

I zapowiada, że „podczas warsztatów porozmawiamy o podstawowych zasadach kompozycji, o tym, jakie światło jest najlepsze do portretu, a jakie do krajobrazu. Zapoznamy się z funkcjami, jakie posiada nasz aparat w telefonie komórkowym i nauczymy się je wykorzystywać.  Fotografia mobilna to również aplikacje, które pomogą nam przy edycji zdjęć. Zastosowanie zasad i reguł fotografii mobilnej pozwoli by nasze zdjęcia były jeszcze bardziej ciekawe i atrakcyjne.”

Prowadzący zapewnia, że teoria zostanie wykorzystana do zajęć praktycznych, dlatego już dziś zdradza, że podczas warsztatów młodzież pod okiem profesjonalisty, przeprowadzi trzy sesje zdjęciowe: portretowe ze światłem naturalnym i sztucznym oraz sesje z wykorzystaniem zasady trójpodziału.

 Magdalena Woźniak

„Najlepszy aparat fotograficzny, to ten, który masz przy sobie” – warsztaty z Damianem Nowickim dla dzieci w wieku 9-15 lat

koszt: 80 zł,

data: 9.03, 16.03,  23.03 godz. 17-20,

miejsce: CK Przeźmierowo,

zapisy za pośrednictwem www.goksezam.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google