11/11/2022

Uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości „W hołdzie Niepodległej”

W hołdzie Niepodległej

Wolność i niepodległość to dwa słowa, które są chyba Polakom najbliższe, ponieważ kryje się za nimi historia pełna bólu, ale i triumfu. Nie dziwi, więc nikogo fakt, że tak chętnie wspólnie świętujemy dzień 11 listopada. Nie jest to bowiem, jak wiele innych wolnych dni, moment odpoczynku, ale rzeczywistej obecności we wspólnocie. Mając to na uwadze, GOK Sezam, rokrocznie stara się zachęcić mieszkańców naszej Gminy do wspólnego obchodzenia święta Niepodległości. W tym roku zapraszamy do udziału w niepowtarzalnym koncercie „W hołdzie Niepodległej”. To unikatowy projekt oparty na polskich pieśniach patriotycznych pochodzących z okresu I Wojny Światowej. Ideą jego powstania było pragnienie upowszechniania tradycyjnych elementów polskiej kultury i ich wykorzystanie w celu tworzenia współczesnych form wypowiedzi artystycznych. Program W hołdzie Niepodległej łączy prostotę tworzywa z ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi i profesjonalnym wykonawstwem. Z jednej strony prezentuje w czytelny sposób znany materiał pieśniowy, z drugiej – poprzez ubogacenie o elementy muzyki popularnej – może stanowić dla odbiorcy inspirującą i atrakcyjną formę muzyczną. 

Warto wspomnieć o wykonawcach, którzy uświetnią nam ten dzień będą: Katarzyna Stroińska  -Sierant  (fortepian, aranżacje), Jarosław Sierant (skrzypce), Sławomir Tokłowicz (instrumenty perkusyjne), Jan Adamczewski (saksofon), Wojciech Judkowiak (kontrabas) oraz Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy (śpiew) prowadzony przez instruktora śpiewu Patryka Powela. W programie znajdą się opracowania instrumentalne m.in. takich utworów jak: Rota, Gdy szedłem raz od warty, Wojenko, wojenko, czy Rozkwitały pąki białych róż. Więcej nie zdradzimy, ale zapewniamy, że będzie to muzyczna uczta w duchu patriotyczno-historycznym.

data: 11.11

godzina: 17:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google