11/11/2021

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Z LUSOWIAKAMI – KONCERT JUBILEUSZOWY ZPIT LUSOWIACY

11 listopada 2021 Zespół Pieśni i Tańca będzie świętował jubileusz 25-lecia powstania zespołu. Z tej okazji odbędzie się koncert jubileuszowy połączony z obchodami Święta Niepodległości. Oprócz części patriotycznej, zespół zaprezentuje nowe widowiskowe układy, suity i piosenki. Z pewnością na scenie będzie barwnie, dzięki wielokolorowym strojom zespołu. Po raz pierwszy też Lusowiacy wystąpią ze swoją własną kapelą. Tego występu po prostu nie można przegapić.
Przypomnijmy, że Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Lusowiacy” powstał w 1996 r. z inicjatywy aktywnych mieszkańców Lusowa oraz zaprzyjaźnionych osób związanych z naszą miejscowością. Może poszczycić się tym, że ludowe tańce, pieśni, tradycje i obrzędy przekazywane są w zespole z pokolenia na pokolenie, a te pokolenia spotykają się również na scenie. Repertuar „Lusowiaków” jest bardzo bogaty. Obejmuje zarówno polskie tańce narodowe: polonez, krakowiak, oberek, mazur, kujawiak, jak i suity i tańce z różnych regionów: Wielkopolski, Kurpi, Rzeszowa, Górnego Śląska, Lublina, Łowicza, Kaszub, Beskidu Śląskiego i Nowego Sącza. W swoim programie artystycznym zespół ma także przepiękne scenki rodzajowe i widowiska, którymi może uświetnić różnego rodzaju okazje, np. w okresie Bożonarodzeniowym: „Pastorałki i kolędy w formie tanecznej”, czy na okazję zbioru plonów przez rolników: „Obrzęd dożynkowy”. W przedstawieniach taniec przeplata się ze śpiewem, a niezapomnianych barw dodają przepiękne ludowe stroje z różnych regionów Polski. Natomiast pielęgnowanie i przekazywanie kolejnym pokoleniom tradycji i obrzędów ludowych jest dodatkową misją zespołu. Jako miłośnicy folkloru z wielką przyjemnością rozpropagowują go wszędzie tam, gdzie goszczą.
Obecnie zespół liczy 39 członków w wieku 15 do 91 lat. Trzeba jednak pamiętać, że Lusowiacy to też grupa wspaniałych nauczycieli – instruktorów. Wśród nich: choreograf – Dariusz Jezierski, który jest autorem pięknych układów tanecznych, scenek rodzajowych i widowisk; nauczyciel śpiewu, a jednocześnie kierownik kapeli – Patryk Powel i asystentka choreografa – Zofia Sokołowska, która szlifuje wszystkie układy, uczy gracji i dba o kondycję fizyczną tancerzy. Kierownikiem zespołu jest obecnie Elżbieta Kucharska, która w 2017 roku zastąpiła Krystynę Sembę.
Przypominamy o zasłaniu nosa i ust i przestrzeganiu pozostałych obostrzeń zapisanych w regulaminie GOK SEZAM
*11 listopada zaplanowano również Mszę świętą o godz. 11 w kościele w Tarnowie Podgórnym. Oprawę muzyczną Eucharystii uświetni Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego. Po Mszy świętej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta poprowadzi przemarsz pod pomnik w Parku im. J. Wojkiewicza w Tarnowie gdzie odbędzie się druga część oficjalnych uroczystości.
data: 11.11
godzina: 17:00

miejsce: Hala OSiR, ul. Nowa 15, Tarnowo Podgórne.

brak wejściówek

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google