03/02/2024

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Milagro. Dziennik Kubański. Marcin Kydryński.

„Dwadzieścia jeden dni, które nie powtórzy się nigdy. Tak patrzyłem wtedy na Kubę zakochanym wzrokiem, tak myślałem o niej, o sobie, o świecie” pisze Marcin Kydryński w swojej najnowszej książce pt. „Milagro. Dziennik Kubański”. Znany radiowiec, podróżnik, fotograf, czasem piosenko-pisarz, producent płytowy oraz organizator koncertów i festiwali, będzie gościem spotkania autorskiego 3. lutego o godz. 17.00 w Pałacu Jankowice.

Przez trzydzieści lat Marcin Kydryński współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” stała się jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Jako podróżnik, od 1992 roku odkrywa piękno Afryki, czego efektem są nie tylko reportaże w „National Geographic” czy „Vivie”, ale również wyjątkowe albumy zdjęć zdobiące okładki płyt i czasopism. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji.

Kydryński współpracował również z Anną Marią Jopek, dla której napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, wielokrotnie zdobywając status Złota i Platyny. Słynny album „Upojenie”, nagrany z Patem Methenym – 20-krotnym laureatem Grammy, wydany na całym świecie, zdobył także statuetkę Fryderyka za produkcję muzyczną.

Marcin Kydryński jest autorem siedmiu książek, takich jak m.in. „Chwila Przed Zmierzchem”, „Pod Słońce” czy „Biel. Notatki z Afryki”. Jego najnowsza pozycja, „Milagro. Dziennik Kubański” to fascynujące spojrzenie na Kubę oczami artysty.

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim w Pałacu Jankowice nie ograniczy się tylko do prezentacji najnowszej książki, ale również będzie wyjątkową okazją, by dowiedzieć się więcej o inspiracjach, procesie twórczym i fascynujących podróżach autora. Dla posiadaczy książek Kydryńskiego to wspaniała okazja do zdobycia pamiątkowego autografu podczas bezpośredniego kontaktu z naszym gościem. Zapraszamy zatem wszystkich miłośników literatury, muzyki, podróży i fotografii na spotkanie z artystą o niezwykle bogatej twórczości i pasji do odkrywania piękna świata. Warto być częścią tej inspirującej podróży z Milagro.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 29 stycznia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google