09/12/2023

Przyjaciele Małego Księcia: Sztuka Teatralna Stowarzyszenia TARSON

ntoine de Saint-Exupery – „Mały Książę”. Książka prawdopodobnie znana wszystkim, mówi o wielkim znaczeniu pozornie błahych spraw: dzieją się one obok nas, a często ich nie zauważamy. To najpiękniejsza opowieść o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka. To opowieść o miłości, tęsknocie i zachwycie cudami świata. Książka dla dorosłych o kosmosie i Ziemi widzianej oczami dziecka. Warto zachować w sercu dziecięcą wrażliwość i poznane wówczas wartości, bo jak napisał we wstępie autor – „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu z nich o tym pamięta.”

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie teatralne p.t. „Przyjaciele Małego Księcia – opowieść o kosmicznie ważnych sprawach”, przygotowywane przez Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON

W spektaklu wystąpi 16 aktorów – podopiecznych dwóch stowarzyszeń: Tarson i Roktar. Reżyserem jest Natalia Krynicka, kostiumy i rekwizyty przygotowuje Małgorzata Szulc, oprawę plastyczną Zuzanna Szulc, muzyka: Paweł Rogoża, Jarosław Krawczyk, Bartłomiej Alberski.

Projekt współtworzy Gminny Ośrodek Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym, a współfinansuje Gmina Tarnowo Podgórne. Spektakl wystawiamy na scenie Centrum Kultury Przeźmierowo przy ul. Ogrodowej 13a, 9 grudnia, godz. 17:00.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się wernisaż portretów fotograficznych aktorów, biorących udział w spektaklu. Damian Nowicki – fotografie, Agnieszka Mruk – makijaż.

Wstęp bezpłatny, na podstawie wejściówek, które są dostępne w kasach GOK SEZAM.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google