20/08/2022

Podwieczorek artystyczny z Michałem Grudzińskim

Wypełniając przerwę między obiadem a kolacją, zapraszamy serdecznie w sobotnie popołudnie, 20. sierpnia 2022 r. o godz. 17.00  do Pałacu Jankowice na Podwieczorek artystyczny.

Na osłodę dnia codziennego usłyszymy poezję Sławomiry Sobkowskiej – Marczyńskiej, czytaną przez znakomitego aktora Teatru Nowego Michała Grudzińskiego oraz przez samą autorkę osobiście, przy akompaniamencie wieloletniego pracownika Akademii Muzycznej w Poznaniu, Krzysztofa Winiszewskiego, co ciekawe Podwieczorek Artystyczny odnosi się zarówno do przeszłości autorki, jak i akompaniatora, o czym z pewnością usłyszymy podczas tego spotkania.

Sławomira Sobkowska to poetka, dziennikarka i germanistka, która uprawiała przez 12 lat gimnastykę artystyczną; jest wielokrotną mistrzynią Polski, drugą polską gimnastyczką artystyczną w historii tej dyscypliny sportowej, po Grażynie Bojarskiej (swojej pierwszej trenerce), która nawiązała rywalizację na arenie międzynarodowej i weszła do finałów mistrzostw świata i Europy. Za swoje sukcesy Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna przyznała jej klasę mistrzowską międzynarodową i Złotą Odznakę FIG. W latach 80-tych współpracowała z Ośrodkiem TV w Poznaniu, publikowała też teksty dziennikarskie w czasopismach „Nurt”, „Świat Młodych” i „Tempo”. Dorosłe życie poświęciła wielkopolskiej oświacie, za co w roku 2015 otrzymała Nagrodę Prezydenta m. Poznania. Debiut radiowy Sławomiry Sobkowskiej-Marczyńskiej miał miejsce  27.09.2021 r. w audycji Piotra Spottka i Marii Duszki „Pod wielkim dachem nieba”, w czasie której Maria Duszka przeczytała kilka jej wierszy, po czym przyjęła ją do Koła Literackiego „Anima”. W Ogólnopolskim Konkursie Literackim „CZTERY PIÓRA” (grudzień 2021) wyróżniony został jej wiersz pt. „Ale”.

Michał Grudziński, polski aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Laureat złotego medalu Gloria Artis. Urodzony w 1944 w Warszawie, jednak całe zawodowe życie, związany jest z Poznaniem. Obecnie mieszka w Kiekrzu, w gminie Rokietnica. Znany z Rodzinka.pl, Noce i dnie, Mowa ptaków. W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W 1978 został odznaczony odznaczeniem „Zasłużony Działacz Kultury”, w 1984 roku został uhonorowany Odznaką za Zasługi dla Województwa poznańskiego, w 1986 roku został uhonorowany Odznaką Honorową miasta Poznania.

20 sierpnia o godz. 17.00 zapowiada się całkiem smakowity podwieczorek, a publiczność mamy nadzieję, że zaspokoi swój głód wrażeń artystycznych.

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na podwieczorek artystyczny od 16. sierpnia  2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00).

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google