19/08/2022

Pałacowe kino plenerowe „Pavarotti”

Film zdobywcy Oscara Rona Howarda, reżysera „Pięknego umysłu”.„Pavarotti” to dogłębny i szczery portret życia, kariery i dziedzictwa jednego z najwybitniejszych śpiewaków operowych, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka. Film ten, to przede wszystkim hymn na cześć artysty, który wyprowadził muzykę operową z zatęchłych salonów na stadiony i szczyty list przebojów. To również poruszający portret filantropa wykorzystującego międzynarodową sławę do pomocy słabszym, spisanym na straty.

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavrottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.

Luciano Pavarotti zasłynął na całym świecie poprzez wyjątkowość swojego głosu i łatwość, z jaką brał najwyższe nuty. Od początku lat 70. zaczął aktywnie współpracować ze słynną La Scala w Mediolanie. Koncertował w wielu krajach, zapewniając widzom genialne występy – publiczność zawsze oklaskiwała go na stojąco.

Nawet jeśli w operze byliście ostatni raz na szkolnej wycieczce, a nazwisko Pavarottiego kojarzycie głównie z opowieści rodziców, obejrzycie ten film z zainteresowaniem.

Zapraszamy na wakacyjne seanse filmowe do jankowickiego parku. Możecie zabrać ze sobą kocyki, maty piknikowe lub ulubione wygodne krzesełka.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google