04/12/2021

Pałac Jankowice | Książek Piano Duo – koncert

Tego w Sali koncertowej Pałacu Jankowice jeszcze nie było! 4 grudnia o godzinie 17:00 zapraszamy na recital Książek Piano Duo, które zagra dla nas na dwa fortepiany.

Zespół został założony w 2012 roku przez Agnieszkę Zahaczewską – Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w czasie studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i Arie Vardiego. Wspólnie koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. duet zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy) oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną przyznaną przez Jury Młodych na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. Suzany Szӧrenyi w Bukareszcie (Rumunia). W 2020 roku ukazała się płyta (DUX 1720) z suitami na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergiusza Rachmaninowa. W 2021 roku zostali zwycięzcami II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii zespoły kameralne. Muzycy są beneficjentami programu stypendialnego „Młoda Polska”. Duet reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Koncert realizowany jest we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Jesteśmy przekonani, że będzie to prawdziwa, muzyczna uczta. Warto!


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 22. listopada 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00).

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google