19/12/2021

Pałac Jankowice | AtmoSFERA POEZJI z Tamarą Arciuch

19 grudnia o godzinie 13:00, poezję przeczyta Tamara Arciuch – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Tradycyjnie, nie zabraknie również specjalnej oprawy muzycznej.

Tamara Arciuch jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 1997 roku rolą Heleny w Panu Jowialskim w Teatrze Ludowym w Krakowie, z którym związana była do 2001 roku. W latach 2001-2008 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, ale zadebiutowała tam wcześniej, bo w 1998 roku w przedstawieniu Biedermann i podpalacze (reż. Krzysztof Babicki). Później można ją było oglądać w spektaklach: Nie teraz, kochanie (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Preparaty (reż. Ingmar Villqist) i Happy End Brechta i Weilla. Z kolei w czerwcu 2002 roku po raz pierwszy wystąpiła w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu Chicago. Na dużym ekranie zadebiutowała w Młodych wilkach 1/2 w reżyserii Jarosława Żamojdy. Kolejne filmy z jej udziałem to m.in.: Długi weekend (reż. Robert Gliński), Wesele (reż. Wojciech Smarzowski), Złoty środek (reż. Olaf Lubaszenko), Mniejsze zło (reż. Janusz Morgenstern), Los numeros (reż. Ryszard Zatorski), Między oczy (reż. Piotr Wereśniak), Gwiazdeczka (reż. Natasza Parzymies). Ma na koncie również występy w licznych serialach, takich jak m.in.: Tygrysy Europy, M jak miłość, Camera Cafe, Niania, Halo Hans! Czyli nie ze mną te numery!, Teraz albo nigdy!, Przyjaciółki, Druga szansa, Żmijowisko, Ojciec Mateusz, Tajemnica zawodowa. W 1998 roku na XVI Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łódzi otrzymała wyróżnienie za rolę w spektaklu dyplomowym PWST w Krakowie, Samobójcy Erdmana.


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek odpowiednio od 6. grudnia 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google