18/07/2023

Odkryj sztukę kaligrafii – wakacyjne warsztaty dla Seniorów

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania, która od wieków zachwyca i inspiruje ludzi na całym świecie. Wraz z upływem czasu, wiele osób straciło kontakt z tym rzemiosłem. By przywrócić te piękną tradycję zapraszamy na wakacyjne warsztaty z kaligrafii, które odbędą się 18 i 25 lipca w Pałacu Jankowice: I grupa godz. 09:30 – 11.30, a II grupa godz. 12:00 – 14.00.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość tworzenia kompozycji kaligraficznych, malując na płótnie, pisząc stalówkami na specjalnej papeterii lub przechowując swoje prace w ramkach jako obrazy. Przed rozpoczęciem warsztatów, każdy uczestnik pozna teorię oraz historię danego pisma. Efektem warsztatów będą unikalne dzieła, tworzone zarówno przy użyciu tradycyjnych stalówek, jak i nowoczesnych narzędzi, takich jak pisaki brushpen.

Warsztaty są skierowane zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kaligrafią, jak i dla tych, którzy już mieli styczność z tą sztuką i chcą rozwijać swoje umiejętności. Każdy uczestnik otrzyma indywidualne wsparcie i wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swój artystyczny potencjał.

Dołącz do naszej społeczności kaligraficznej i daj swoim pisanym słowom nowy wymiar !

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na warsztaty od 3. lipca 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google