04/06/2022

Muzycznie w Sierosławiu. Kwartet Aulos. Koncert z okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich

Znakomita muzyka, świetne aranże, gwarancja wysokiego poziomu wykonawczego – zarówno muzyki klasycznej jak i standardów muzyki rozrywkowej. To wszystko zapewni Kwartet Aulos, który z okazji Dnia Wolności da koncert na świeżym powietrzu przy Dworku w Sierosławiu. Zespół istnieje od 1997 roku, tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej – obecnie soliści orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu: Karolina Modzelewska (flet), Mariusz Dziedziniewicz (obój), Krzysztof Mayer (klarnet), Dariusz Rybacki (fagot). Przez wiele lat zespół występował jako Poznańskie Trio Stroikowe.
Od jesieni 2004 r. po nawiązaniu współpracy z flecistką Karoliną Modzelewską – nie rezygnując z grania w trio – zespół występuje głównie w kwartecie jako Kwartet Aulos. Połączenie długoletniego doświadczenia w kameralistyce Poznańskiego Tria Stroikowego z możliwościami brzmieniowymi fletu, poszerzyło środki wyrazu artystycznego zespołu, oraz pozwoliło jeszcze bardziej wzbogacić repertuar. Poza koncertami w rodzinnym Poznaniu, zespół koncertuje na terenie całej Polski oraz za granicą. Był wielokrotnie gościem Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju, Festiwalu Mozartowskiego w Poznaniu, Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wolsztynie, brał udział w koncertach Festiwalu Ave Maria w Czeladzi, wielkopolskiego festiwalu Musica Sacra – Musica Profana. Muzycy zespołu sami opracowują aranżacje swoich utworów, co obok radości grania, daje im też satysfakcję tworzenia, układania materii dźwiękowej zgodnie z własnym poczuciem estetyki.
Precyzyjnie wypełniają przestrzeń dźwiękową, każąc słuchaczom zapomnieć, że grają tylko cztery instrumenty. Potrafią w czterech głosach zawrzeć zarówno muzykę oper Mozarta, symfonicznych „Tańców Węgierskich” Brahmsa, jak i big-bandowych kompozycji Glenna Millera. Podczas czerwcowego koncertu będzie można usłyszeć m.in. Badinerie J. S. Bacha, Mazurek B-dur F. Chopina, ale także takie utwory jak Love and marriage J. Van Hausena, Gabriel’s oboeb E. Morricone czy też Vabank H. Kuźniaka

data: 4.06

godzina: 19:00

miejsce: przy Dworku w Sierosławiu

Wstęp wolny!

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google