04/02/2024

Medytacje impresjonistyczne

Medytacje impresjonistyczne w Pałacu

Gosia i Kuba Marciniak to małżeństwo utalentowanych muzyków. Razem tworzą duet, będący wyjątkowym połączeniem saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka zespołu składa się z autorskich kompozycji, w których można usłyszeć wpływy muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. 4. lutego o godz. 17.00 w Pałacu Jankowice duet zaprezentuje swój najnowszy program – Medytacje Impresjonistyczne – którego premierowe wykonanie miało miejsce na XXII Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu.

Perkusistka Gosia Marciniak to absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała również na Universität der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Odnajduje się w wielu stylistykach – od muzyki dawnej po współczesną, improwizowaną. Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje na stałe z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.

Kuba Marciniak – saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Jazz Institut Berlin i Akademii Muzycznej we Wrocławiu, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niezwykle aktywny muzyk poznańskiego środowiska jazzowego. Współpracował z artystami, takimi jak Piotr Wojtasik, Włodek Pawlik czy Leszek Możdżer. Wraz z Weezdob Collective zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, na Jazzie nad Odrą czy na Jazz Fruit w Pradze.

Repertuar albumu „Impressions” inspirowany jest kompozycjami mistrzów francuskiego impresjonizmu oraz autorskimi kompozycjami wibrafonistki i saksofonisty. Na kanwie znanych dzieł Maurice’a Ravela ( „Une Borque sur L’Ocean”, „Gaspard de la Nuit”, „Alborada del gracioso”), Erica Satie („Gnossiennes pour piano”), Alberta Rousella („Le Festin de l’Araignee”) muzycy tworzą własne autorskie, ekspresyjne i utrzymane w subtelnym brzmieniu kompozycje. Efekt takich „impresyjnych” kompozycji jest nad wyraz ciekawy: ukazuje jak szeroka jest gama inspiracji  i jak ważny jest element wirtuozerii instrumentalistów. Duet nie boi się odważnych skojarzeń przez co brzmi niezwykle wiarygodnie, klasycznie i …jazzowo ! Na koncert zapraszamy do Pałacu Jankowice już w lutym!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 29 stycznia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google