04/07/2022

Mała Scena Sezamu. Spektakl plenerowy dla dzieci: „Co się dzieje na drugiej stronie kuli ziemskiej” – Baśnie hinduskie dla dzieci

GOK SEZAM zaprasza:

Spektakl plenerowy dla dzieci: „Co się dzieje na drugiej stronie kuli ziemskiej” – Baśnie hinduskie dla dzieci

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje na drugie stronie kuli ziemskiej? Na to pytanie w spektaklu dla dzieci o tytule nawiązującym do tego tematu, postara się odpowiedzieć Mandar Purandare. Urodzony w Pune, w Indiach muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody i ludzi zaprezentuje powieści oparte na baśniach hinduskich. Skierowane do najmłodszych widzów baśnie, pochodzą z wielu regionów Indii, przedstawione w różnych językach pokazują mało znany, ale fascynujący świat hinduskich książąt i księżniczek, braminów i egzotycznych zwierząt: tygrysów, słoni, papug, węży i szakali. Zabawne i pouczające opowieści, działające na zmysły wzroku i słuchu, są cennym źródłem poznania indyjskiej kultury. Za sprawą nastrojowych dźwięków tabli, klarnetu i harmonii połączonych z egzotycznymi obrazami, Mandar Purandare przeniesie widzów w sam środek magicznych Indii.

Spektakl prezentowany jest przez Fundację Barak Kultury w ramach zadania publicznego „Spotkania z Teatrem”, współfinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego.

data: 4.07

godzina: 18:00

miejsce: Podwórko SEZAMU przy Centrum Kultury Przeźmierowo. 

wstęp wolny 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google