12/09/2021

MAŁA SCENA SEZAMU: „Przygody Mamy Mu i Pana Wrony”

Spektakl „Przygody Mamy Mu i Pana Wrony” to przedstawienie lalkowe oparte na twórczości Jujii Wieslander i Tomasa Wieslandera, autorów opowieści o Mamie Mu i Panu Wronie.
W czasie spektaklu młodzi widzowie poznają postaci o skrajnie różnych charakterach krowę Mamę Mu oraz jej marudnego przyjaciela Pana Wronę. Relacja między bohaterami uczy, że przyjaźń jest możliwa pomimo wielu różnic oraz, że warto dążyć do realizacji marzeń na przekór przeciwnościom.
Mama Mu jest inna niż wszystkie krowy. Nie przeszkadza jej to, że jest krową i konsekwentnie dąży do zrealizowania swoich marzeń i pasji. Podpatruje zabawy dzieci i chce się bawić tak jak one: chodzić po drzewach, jeździć na rowerze, tańczyć. Pan Wrona – głośny głos rozsądku, który wciąż jej przypomina „jesteś krową Mamo Mu, krową! A krowy nie jeżdżą na rowerze… nie tańczą w balecie…”. Jego marudzenie jeszcze bardziej utwierdza Mamę Mu w przekonaniu, że warto wypróbować każdy szalony pomysł.
Prostota scenografii i przyjazność lalek sprawiają, że dzieci (często też rodzice) od pierwszych chwil dają się ponieść czarowi teatru i z pełnym zaangażowaniem towarzyszą bohaterom w ich kolejnych przygodach.
Spektakl ma na celu zapoznanie najmłodszych z dziedziną sztuki jaką jest teatr, przybliżenie ciekawych postaci literackich, pokazanie na przykładzie bohaterów, że warto dążyć do realizacji marzeń i że radość życia można czerpać z każdej chwili.
Proponowane przedstawienie oparto na autorskich adaptacjach i scenografii, których formę dostosowano dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Fundacja Barak Kultury
W ramach projektu Spotkania z Teatrem współfinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 12.09

godzina: 12:30

miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasach.

W okresie letnim:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; kasy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym oraz CK Przeźmierowo czynne tylko przed wydarzeniami.

Od września:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od wt. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google