10/09/2022

MAŁA SCENA SEZAMU: „Morskie opowieści” – spektakl plenerowy

W ramach Małej Sceny Sezamu, miejmy nadzieję jeszcze w letniej aurze, na Podwórku Sezamu przy Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin. 

Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód.  Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie… Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym  uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu  przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Spektakl prezentowany jest w ramach projektu Teatr w Małym Mieście i Gminie, który jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i  Fundacji PZU.

data: 10.09

godzina: 16:00

miejsce: przy Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

wstęp wolny

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google