05/09/2021

LUSOWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE: MACIEJ FORTUNA (TRĄBKA, OBIEKTY BRZMIENIOWE)

Maciej Fortuna będzie kolejnym gościem 20. edycji Lusowskich Spotkań Muzycznych. Fortuna to trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Na co dzień często gra w opuszczonych i zapomnianych miejscach. Sam twierdzi, że „chce im dać w ten sposób trochę życia”. Przyznaje, że jego muzyczne medytacje są bardzo osobistą refleksją nad przemijaniem miejsc i idei. „Czasem towarzyszy mi wyzwalające radość uczucie, że świat przeszłości przeminął i jest tylko to co tu i teraz. Czasem dźwięk trąbki wręcz rozsadza miejsca, w których nikt i nic dawno nie słyszało żadnego dźwięku.”

Maciej Fortuna tworzy zespoły należące do polskiej czołówki muzyki improwizowanej: Maciej Fortuna Trio (Solar Ring, Sahjia, At Home, Jazz), wielokrotnie wyróżniany Maciej Fortuna Quartet czy duet Fortuna/Dys, mający w swoim dorobku dwa albumy – Tropy (FM, 2013) i Maciejewski Variations (DUX, 2014). Wykonuje muzykę łączącą jazz z elektroniką – ten rozdział tworzy zarówno solo, jak i w duecie z An On Bast (albumy 1, Live oraz Electronic transcription of film music by Krzysztof Penderecki). W ostatnim czasie w kraju wyjątkowy sukces odniósł jego projekt słowiański czerpiący ze zbiorów kolbergowskich (Kolberg Fortuny; później Maciej Fortuna Słowiański). Jego działalność koncertowa objęła wiele festiwali zagranicznych, między innymi Jarasum International Jazz Festival, Heineken Jazzaldia (San Sebastián Jazz Festival), czy Fringe Festival. Teraz będzie go można usłyszeć w lusowskiej świątyni.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 05.09

godzina: 13:00

miejsce: Kościół św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie

wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google