01/08/2021

Lusowskie Spotkania Muzyczne: Anna Budzyńska (sopran), Kamil Lis (organy) Paweł Hulisz (trąbka barokowa)

Program sierpniowego koncertu, w ramach Lusowskich Spotkań Muzycznych, stanowić będą dzieła dwóch gigantów barokowego świata muzyki – Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla.

Nie sposób oprzeć się pokusie porównań tych wielkich postaci, bowiem – choć tworzyli w tym samym czasie i stylu – ich muzyka jest przesiąknięta rozpoznawalnym charakterem każdego z nich.

Będzie można się o tym przekonać dzięki trzem artystom, którzy odsłonią przed nami różne oblicza obu kompozytorów. W Kościele w Lusowie wystąpią: Anna Budzyńska (sopran), Paweł Hulisz (trąbka) i Kamil Lis (organy). Muzycy od lat pasjonują się muzyką dawną i specjalizują w jej wykonywaniu.

Anna Budzyńska to wszechstronna, aktywna śpiewaczka młodego pokolenia, specjalizująca się w wykonawstwie muzyki dawnej, współczesnej i szeroko pojętej kameralistyce. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz poznańskiej Akademii Muzycznej oraz

doktorantką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Budzyńska jest także solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Paweł Hulisz to z kolei trębacz, aranżer i kompozytor, absolwent gdańskiej i bydgoskiej akademii muzycznej. Na stałe współpracuje z Cappellą Gedanensis i Teatrem Muzycznym w Gdyni. Wykonuje muzykę barokową i klasyczną na instrumencie historycznym.

Trzecim artystą, którego usłyszymy podczas koncertu w Lusowie jest Kamil Lis, doktor sztuk muzycznych, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego. Kształcił się również w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Piera Damiano Perettiego. Kontynuuje edukację w poznańskiej uczelni na studiach magisterskich w klasie klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły i dr Natalii Hyżak.

Zapraszamy na drugi w tym sezonie koncert z cyklu Lusowskich Spotkań Muzycznych. Wstęp wolny.

data: 1.08

godzina: 13:00

miejsce: Kościół pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google