16/01/2022

Koncert przełożony. Nowy termin! (brak biletów) Jacek Wójcicki i Justyna Dyla. Orkiestra Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego

Wyjątkowe połączenie świetnych głosów solistów i orkiestry będzie można posłuchać w Centrum Kultury Przeźmierowo. W GOK SEZAM zabrzmi Orkiestra Symfoniczna „Le Quattro Stagioni” pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego. Została ona założona z myślą o muzykach, którzy na co dzień grając w czołowych instytucjach kulturalnych Poznania mają czas i ochotę oddać się tworzeniu szeroko pojętej muzyki symfonicznej i kameralnej. Grają w niej muzycy z: Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, Teatru Muzycznego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego. Orkiestra współpracuje z wieloma znanymi artystami polskiej sceny i estrady. Przez lata wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach. Na przestrzeni lat dała ok. 300 koncertów.
Dyrygentem orkiestry jest Tadeusz Żmijewski, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na dwóch wydziałach – skrzypce i dyrygentura symfoniczna i operowa. Ukończył również podyplomowe Studia Menedżerów Kultury w specjalności „zarządzanie instytucjami kultury”, Pracował w Filharmonii Poznańskiej, Teatrze Muzycznym w Poznaniu jako koncertmistrz orkiestry i dyrygent, Teatrze Wielkim w Poznaniu i Filharmonii Bałtyckiej jako szef biura koncertowego tej Instytucji. W latach 2007 – 2012 był Dyrektorem Naczelnym Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od 15 lat jest dyrygentem i dyrektorem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. Współpracuje z artystami scen i estrad polskich : Z. Wodeckim, J. Wójcickim, J. Rawik, W. Ochmanem, G. Brodzińską, K. Prońko, G. Turnauem. W 2014 roku otrzymał „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”. Od Lat współpracuje z zespołem „Dżem” jako kierownik muzyczny i dyrygent koncertów symfonicznych zespołu. Jako muzyk brał udział w 2007 roku w europejskim tournée Charles Aznavour’a.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć wybitnych solistów: Jacka Wójcickiego oraz Justynę Dylę. Jacek Wójcicki to znany polski aktor, śpiewak (tenor) i muzyk. W swoim repertuarze ma piosenki pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Występuje też w scenkach rodzajowych i charakterystycznych oraz parodiach o kabaretowym rodowodzie. Justyna Dyla to sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W Operze Śląskiej zadebiutowała partią Despiny w spektaklu dyplomowym Cosi fan tutte W.A. Mozarta. Od 2009 roku występuje tam jako solistka.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 16.01.2022

godzina: 17:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 69 zł

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od wt. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google