12/02/2022

Koncert: BIBOBIT/OSIECKA

Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką oraz muzyką funk, groove czy neosoul. Wyszukane harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana. Bibobit, bo o nim mowa, to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych i sekcji dętej. W tekstach BIBOBITU, ich autor Daniel Moszczyński, stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują także muzyczny klimat zespołu.

Jesienią 2021 roku ukazał się drugi album Bibobitu, tym razem z nowofalowymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej, który powstał po zaproszeniu zespołu do przygotowania finałowego koncertu na festiwal Pamiętajmy o Osieckiej. Koncept album, na którym narratorem jest Agnieszka Osiecka to projekt jak mówią jego autorzy: „na czas w którym niepewność należy podlewać nadzieją”.  To właśnie z repertuarem muzycznym wspomnianej płyty, zespół zawita do Centrum Kultury Przeźmierowo. Warto zaznaczyć, że nie będzie to zwykły koncert. Bibobit/Osiecka to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna. To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia.

Bibobit wystąpi w składzie: perkusja: Waldemar Franczyk, bass: Bartek Pietsch, piano: Jacek Piskorz, instrumenty klawiszowe: Adam Lemańczyk, wokal: Daniel Moszczyński, FX sound: Daniel Moszczyński, saksofon: Jan Adamczewski, trąbka: Patrycjusz Gruszecki / Tomasz Orłowski.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 12.02

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 39 zł

 

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google