19/12/2021

Nowy termin!!! „Kleszcz” – spektakl, Grupa TeatRama

Ten spektakl TeatRamy powstał na podstawie tekstu „Kleszcz” autorstwa Jarosława Murawskiego. Papierową dekoracja jest autorstwa inżynierki papieru Marty Madej. 

Wspomniany tekst nagrodzony został w konkursie „Demokracja nie tylko dla dorosłych”.  Opowiada o mechanizmach działających w polityce, a wynikających ze schematów zachowań społecznych – dyskryminacji, braku tolerancji i korupcji.  Opowiada o leśnych zwierzętach, które sprzymierzają się przeciwko wspólnemu wrogowi – dyktatorowi. Tytułowy kleszcz staje się ofiarą. Jest metaforą uciążliwości demokracji, której trudność polega na tym, że musimy akceptować stworzenia, których działalność, sposób życia, nam nie pasują. Ale musimy mieć świadomość, że one są częścią leśnej społeczności, mają prawo do istnienia, wyrażania głosu i własnych zachowań. W sztuce „Kleszcz” zwierzęta próbują się go pozbyć. Więcej fabuły nie zdradzę… Zapraszamy na spektakl!

AP

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://www.goksezam.pl/strona-3357-regulamin_dot_wydarzen_organizowanych_w.html

data: 19.12

godzina: 18:00

miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

obowiązują bezpłatne wejściówki

Dostępne w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od wt. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google