09/02/2024

Kino SEZAMU: „Chłopiec i czapla”

Film w reżyserii Hayo Miyazaki, zdobywcy Oscara, opowiada historię Mahito, który podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio traci matkę.

Ojciec chłopca żeni się ponownie i razem z rodziną przeprowadza się do domu na wsi. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

„Chłopiec i czapla” to triumfalny powrót Miyazakiego na wielkie ekrany. Jego najnowsza animacja, uznana za wizjonerską, w Japonii została okrzyknięta arcydziełem. Nagrodzono ją Złotym Globem, prognozuje się również, iż produkcja powalczy o Oscary.

data: 9.02

godzina: 19:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 18 zł

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8 -15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19. oraz pół godziny przed seansem.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google