22/02/2024

FERIE. Kino SEZAMU dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa”

„Czekaliście na to 40 lat. Witajcie w całkiem nowej bajce” – mówi Piotr Frączewski na początku do stworzonej na potrzeby filmu piosenki pt. „Całkiem Nowa Bajka”. I tytuł tej piosenki warto zapamiętać w kontekście całego filmu.

„Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Kawulskiego to uwspółcześniona wesja klasycznej bajki Jana Brzechwy, nowa interpretacja. Jej treść i forma mają przemówić do najmłodszych, ale i wejść w dialog ze starszymi widzami, pamiętającymi kultową już ekranizację z lat 80. 

Do tytułowej Akademii trafia Ada Niezgódka. Pozornie zwykła dziewczynka poznaje świat wyobraźni, bajek i kreatywności, przy pomocy szalonego i wybitnego profesora Kleksa rozwijając swoje niesamowite umiejętności. Wpada też na ślad, który być pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

data: 22.02

godzina: 17:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 15 zł

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8 -15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19. oraz pół godziny przed seansem.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google