12/06/2022

Jubileusz 100-lecia Koła Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego

Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego, najstarsza grupa artystyczna w gminie Tarnowo Podgórne, obchodziła w zeszłym roku niezwykle ważny jubileusz 100-lecia powstania chóru. Niestety, pandemia zmusiła do przełożenia świętowania tak zacnych urodzin na rok 2022.  

I właśnie z tej okazji w niedzielę 12 czerwca o godz. 15.00 odbędzie się uroczysty koncert w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Będzie można usłyszeć pieśni religijne, patriotyczne, stylizacje muzyki ludowej, a także utwory popularne z muzyki rozrywkowej. 

Przez wszystkie lata chór towarzyszył i nadal towarzyszy, ważniejszym świętom i imprezom na terenie Gminy, reprezentował ją też poza jej granicami. W ciągu długiej historii, chór zdobył wiele cennych nagród. W repertuarze zespołu istnieje niezliczone bogactwo utworów, w tym pieśni patriotyczne, opracowania melodii ludowych, utwory muzyki klasycznej i sakralnej, a także pieśni współczesne, okolicznościowe i biesiadne oraz znane tematy filmowe.

Dziś Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego spotyka się dwa razy w tygodniu na próbach. Organizuje coroczne „Jesienne Święto Pieśni”, a zimą „Biesiadę kolędową”. Długoletnim prezesem chóru był śp. Jacek Smoliński. Obecnie prezesem działającego w GOK SEZAM zespołu jest Romualda Duda, a dyrygentem – Szczepan Tomczak . Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert i niewątpliwie na ucztę muzyczną wszystkich sympatyków Koła Śpiewu.

Cześć Pieśni

Dorota Zygmańska

data: 12.06

godzina: 15:00

miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14

Wstęp wolny.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google