zielarka z kampera anna

26/06/2024

Jak wykorzystać to, co rośnie? – ziołowy spacer

Zapraszamy na ziołowy spacer, czyli bezpłatne warsztaty zielarskie, które poprowadzi Ania Środa-Moroz, znana jako Zielarka z kampera (@zielarkazkampera).

26 czerwca o 15.00 wyjdziemy w zieleń i spojrzymy na nowo na napotykane na co dzień rośliny. Będziemy je wąchać, dotykać i o nich rozmawiać. Nauczymy się rozpoznawać dzikie rośliny jadalne i spróbujemy przygotowanych z nich dań. By się przełamać i upewnić, że można je zebrać, zjeść, a nawet leczyć się.

– Zbliżam do natury – mówi Zielarka z kampera. – O ziołach opowiadam w prosty sposób, by pokazać, że każdy może z nich korzystać. Pasjonuję mnie dawne znaczenie ziół w ludowych tradycjach i obrzędach, nasza wieź z nimi, a także dzikie rośliny jadalne. Od 3 lat mieszkam w kamperze. Ta perspektywa wiele zmieniła w moim życiu i zrozumiałam, że zbliżając się do natury – zbliżamy się do samych siebie.

W warsztatach udział weźmie 18 osób, które zgłoszą się przez formularz zgłoszeniowy. Po zgłoszeniu skontaktujemy się z uczestnikami i przekażemy informację o miejscu zbiórki (na pewno na terenie naszej Gminy).


Koszty organizacji pokrywa Gmina Tarnowo Podgórne.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google