21/01/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Zamiast show: Opera za trzy grosze”- spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Zamiast

­­­Zamiast show: Opera za trzy grosze

na podstawie sztuki Bertolta Brechta

„Opera za trzy grosze” Bertolta Brechta to opowieść o złu. Złu dotykającym różnych obszarów życia człowieka – osobistego, obyczajowego, społecznego, politycznego. W tym świecie nie ma miejsca na miłość, przyjaźń, lojalność. Prawdziwą – dla bohaterów sztuki- wartością jest pieniądz i jemu podporządkowują wszystkie swoje wysiłki. Peachum, udając miłosierdzie, zarabia na żebrakach; Polly, tak długo jest wierna Majchrowi, dopóki nie zorientuje się, że sama całkiem nieźle radzi sobie z jego złodziejskim przedsiębiorstwem; Mackie grabi, pławi się w rozpuście, żeruje na uczuciach bliskich mu  lub zależnych od niego osób. Jest bezwzględny. Obraz plugawych relacji międzyludzkich dopełnia przestrzeń zdarzeń –  garderoba żebraków, stajnia, w której odbywa się ślub, dom publiczny.

Historia z londyńskiego półświatka może wydarzyć się zawsze i wszędzie. A może dzieje się teraz? Sceniczna interpretacja „Opery za trzy grosze” w wykonaniu grupy teatralnej ZAMIAST to dialog z tym pytaniem.

data: 21.01

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google