02/04/2023

GOK SEZAM zaprasza: Zamiast show: Opera za trzy grosze. Spektakl na bis

­­­Zamiast show: Opera za trzy grosze. Spektakl na bis

na podstawie sztuki Bertolta Brechta

„Opera za trzy grosze” Bertolta Brechta to opowieść o złu. Złu dotykającym różnych obszarów życia człowieka – osobistego, obyczajowego, społecznego, politycznego. W tym świecie nie ma miejsca na miłość, przyjaźń, lojalność. Prawdziwą – dla bohaterów sztuki- wartością jest pieniądz i jemu podporządkowują wszystkie swoje wysiłki. Peachum, udając miłosierdzie, zarabia na żebrakach; Polly, tak długo jest wierna Majchrowi, dopóki nie zorientuje się, że sama całkiem nieźle radzi sobie z jego złodziejskim przedsiębiorstwem; Mackie grabi, pławi się w rozpuście, żeruje na uczuciach bliskich mu  lub zależnych od niego osób. Jest bezwzględny. Obraz plugawych relacji międzyludzkich dopełnia przestrzeń zdarzeń –  garderoba żebraków, stajnia, w której odbywa się ślub, dom publiczny.

Historia z londyńskiego półświatka może wydarzyć się zawsze i wszędzie. A może dzieje się teraz? Sceniczna interpretacja „Opery za trzy grosze” w wykonaniu grupy teatralnej ZAMIAST to dialog z tym pytaniem.

 

data: 2.04

godzina: 17:00

miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne:

Biurze GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20. oraz pół godziny przed spektaklem.

 

 

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google